Linux/Unix

  • Автор теми Maly
  • Дата створення

tarnatore

Заблокирован
Реєстрація
23.12.20
Місто
Киев
Systemd не выпилили. Ждем форка на devuan.org без systemd.
Для чого випилювати?
https://nosystemd.org/ - тут хорошо расписано.
Если очень кратко, меня не устаривает что systemd пингует google.com, если такое происходит без моего ведома, то грош цена этому debian, который в данном случает от модных джинсовых OS ни чем не отличается. + то что это продукт от корпорации RedHat.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Systemd не выпилили. Ждем форка на devuan.org без systemd.
Для чого випилювати?
https://nosystemd.org/ - тут хорошо расписано.
Если очень кратко, меня не устаривает что systemd пингует google.com, если такое происходит без моего ведома, то грош цена этому debian, который в данном случает от модных джинсовых OS ни чем не отличается. + то что это продукт от корпорации RedHat.
Заблокуйте чи вимкніть цю фічу.
 

sprintload

Заблокирован
Реєстрація
06.04.19
Місто
Odessa <->Одесская
Телефон
Gygabyte Gsmart Rio R1 Assistant AP747 Huawei E1550 Huawei 3531
Є секта противників systemd. Для простих неосвічених юзерів немає різниці чи є systemd.
Можете считать что systemd подобие UEFI где загрузка определяется хотелками ( сертификатами ) мелкомягких . Возможно Вас это устраивает , других - нет .
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Є секта противників systemd. Для простих неосвічених юзерів немає різниці чи є systemd.
Можете считать что systemd подобие UEFI где загрузка определяется хотелками ( сертификатами ) мелкомягких . Возможно Вас это устраивает , других - нет .
Еееее???
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

Linux 25 августа исполнилось ровно 30 лет. Отсчет этой операционной системе принято вести с момента, когда Линус Торвальдс (Linus Torvalds), на тот момент студент университета в Хельсинке, отправил письмо в группу comp.os.minix. 25 августа 1991 г. был сделан первый шаг в разработке системы, которая стала самой популярной в мире и на сегодняшний день используется уже в трех миллиардах устройств.
Сегодня на Linux работают самые разные устройства — от небольших IoT-датчиков до суперкомпьютеров. И хотя система не стала массовым решением на рынке персональных компьютеров, она легла в основу ОС Android, которая на данный момент доминирует в сегментемобильных устройств.
С самого начала система Linux стала распространяться в виде свободного программного обеспечения на условиях GNU General Public License и в ее разработке приняли участие сотни тысяч человек. Именно в этом кроется тот гигантский успех, который удалось достичь детищу Линуса Торвальдса за прошедшие 30 лет.
Почитать подробнее о создании можно в его книге «Just for fun».
 

c0rax

Интернет-провайдер
Реєстрація
02.12.17
Місто
Киев
Телефон
Galaxy Z Fold 3 / P30 Pro

Драйвер NTFS от Paragon Software принят в состав ядра Linux 5.15


Линус Торвальдс принял в состав репозитория, в котором формируется будущая ветка ядра Linux 5.15, патчи с реализацией файловой системы NTFS от компании Paragon Software. Релиз ядра 5.15 ожидается в ноябре. Код нового драйвера NTFS был открыт компанией Paragon Software в августе прошлого года и отличается от уже имеющегося в ядре драйвера возможностью работы в режиме записи. Старый драйвер не обновлялся уже много лет и находится в плачевном состоянии.

Новый драйвер поддерживает все возможности актуальной версии NTFS 3.1, включая расширенные атрибуты файлов, списки доступа (ACL), режим сжатия данных, эффективную работу с пустотами в файлах (sparse) и воспроизведение изменений из журнала для восстановления целостности после сбоев. Компания Paragon Software подтвердила, что готова сопровождать предложенный код в ядре и планирует в дальнейшем перевести реализацию журналирования на работу поверх имеющегося в ядре универсального блочного устройства JBD (Journaling block device), на базе которого организовано журналирование в ext3, ext4 и OCFS2.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Друзі, хто користується Ґномом, поділіться рецетом: як зробити так, щоби на панельці програм (док) не групувалися ярлики? Приміром, у мене в Хромі є кілька профілів (робочий, приватний). Якщо я запущу їх всі, то док їх згрупує. В вінді я примудрився винести на панель інструментів окремо профіль, а тут не знаю, як зробити. Туди ж хром пхає й свої застосунки (Hangouts той же) - див. скриншот з іконкою Хрому з 4 крапками.

Врешті профілі я зміг рознести по робочих областях, але все одно це створює багато незручностей.

Й друге питання (ставив його також в гілці Windows 10), чи є можливість для кожної робочої области призначити індивідуальний набір іконок в доці, а також відділити показ запущених застосунків в инших областях?

Дякую!
 

Вкладення

  • Screenshot from 2021-09-21 21-06-16.png
    Screenshot from 2021-09-21 21-06-16.png
    6.7 КБ · Перегляди: 14
  • Screenshot from 2021-09-21 21-09-07.png
    Screenshot from 2021-09-21 21-09-07.png
    229.7 КБ · Перегляди: 13
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Випущено бета-версію Ubuntu 21.10 «Impish Indri».

Розробники відкрили доступ до бета-версії найпопулярнішого Linux дистрибутива Ubuntu 21.10 «Impish Indri». Нині триває процес фінального тестування і налагодження перед офіційним релізом оновленої операційної системи, який запланований на 14 жовтня 2021 року. Зараз уже готові для завантаження тестові образи системи для Ubuntu/Ubuntu Server, Lubuntu, Kubuntu, Ubuntu Mate, Ubuntu Budgie, Ubuntu Studio і Xubuntu.

Як заявили розробники, Ubuntu 21.10 «Impish Indri» буде підтримуватися до липня 2022 року.

Основні зміни
Зазначено, що в новій версії було повністю здійснено перехід на GTK4 із робочим столом GNOME 40. Віртуальні робочі столи тепер відображаються в горизонтальному режимі і представлені в системі у вигляді безперервного ланцюжка з можливістю перегортання зліва направо.

При цьому за замовчуванням користувачам пропонується світла тема Yaru, хоча в наявності є і темне оформлення. Водночас комбінований режим (темні заголовки і світлий фон) більше не підтримується через особливості GTK4.

Відомо, що система побудована на випуску ядра Linux 5.13 і включає в себе оновлені версії таких програм, як Firefox 92, LibreOffice 7.2.1, PulseAudio 15.0, Thunderbird 91.1.1 та інші.

Своєю чергою браузер Firefox тепер за замовчуванням постачається в якості snap-пакета. Можливість установки deb-пакету залишилася, але, як окрема опція.

Що ще нового
В Ubuntu 21.10 також здійснений перехід на використання алгоритму zstd для стиснення deb-пакетів. Оновлення дозволяє вдвічі прискорити процес встановлення.

Сеанси робочого столу на основі протоколу Wayland тепер підтримують роботу з пропрієтарними драйверами NVIDIA.

Крім того, в PulseAudio додана підтримка кодеків LDAC, AptX і профілю HFP, що дозволяє помітно поліпшити якість звуку, що передається по Bluetooth.

Сам інсталятор Ubuntu Desktop також зазнав змін і тепер написаний на мові Dart із використанням фреймворку Flutter. Зовнішній вигляд вікна установки відповідає сучасним вимогам призначеного для користувача інтерфейсу.

Відомо, що останнє велике оновлення дистрибутива Ubuntu відбулося навесні 2021 року. У версії Ubuntu 21.04 «Hirsute Hippo» користувачі отримали зміну зовнішнього вигляду системи, більш гнучкі налаштування енергоспоживання й оновлення вбудованих програм, що постачаються разом із операційною системою.

Джерело: https://dou.ua/forums/topic/34883/
 
Останнє редагування:
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Вийшла бета-версія дистрибутиву Fedora Linux 35 з ядром Linux 5.14 та оточенням GNOME 41

Основні зміни Fedora 35 - це нова версія ядра Linux 5.14 та оновлення стільничого середовища GNOME 41 з оновленим інтерфейсом керування застосунками.

Серед змін у Fedora 35 можна помітити такі: оновлені механізми активації сторонніх репозиторіїв Third-Party Software Repositories (налаштування відразу активовуує репозиторії), можливість перезавантаження користувацьких служб після оновлення RPM, покращення збору LTO, підтримка активації швидкого кешування SSD для локальних користувачів у середовищі виконання, покращена підтримка застосунків Flathub та підтримка DNS через TLS (DoT).

Fedora Linux 35 Beta поставляється з оновленими версіями пакетів, зокрема RPM 4.17, GCC 11, GNU C Library 2.34, GNU Binutils 2.37, Boost 1.76, GDB 10.2, LLVM 13, Python 3.10, Perl 5.34, PHP 8.0, Firewalld 1.0.0, Node .JS 16.x, IBus 1.5.25, а також новітніми технології GNU/Linux та Open Source.

Дистрибутив Fedora 35 доступний для звантаження на сайті fedoraproject.org. Одночасно розробники на окремій сторінці зазначили відомі вади бета-версії.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco F6
Порадьте, як на Manjaro або Mint встановити аналог або справжній Abbyy FineReader (пролікований або без потрібності в ліках). Не онлайн а локальна робота потрібна для цієї програми.
Мінімальна ціль: відкриваю документ pdf цією програмою, вона автоматично OCR розпізнає текстовий вміст документу, і таким чином з'являється можливість через пошук по документу знайти певні слова/фрази. Щоб швидше знайти це місце в документі і прочитати.
Максимальна ціль: щоб додатково OCR розпізнавало текст на картинках jpg, png або будь-де.
Намагався інсталювати на Manjaro з репозиторіїв різні програми OCR. Вони виявились туфтою (не працюють). Або я в міру своїх знань не вмію користуватися. Але здається мені що скоріш за все туфта. Потім через Wine намагався інсталювати крякнутий Abbyy FineReader. На Вінді він чудово працює, а на Лінуксі через Wine не хоче до кінця інсталюватись... Видає якусь фатальну помилку відсутності центра ліцензування... Ясна річ бо продукт крякнутий, і платити не збираюсь. Але на Вінді працює.
Що порадите окрім переходу на Вінду?
 
Останнє редагування:

omni

необмежено придатний
Реєстрація
22.04.11
Місто
Запоріжжя
Телефон
ZTE Blade 20 Smart
Пробував. Не працює. Принаймні в мене.
когда-то под ubuntu на работе пользовался gImageReader + Tesseract все было нормально
Устанавливаем gImageReader
sudo add-apt-repository ppa:sandromani/gimagereader
sudo apt-get update
sudo apt-get install gImageReader

Устанавливаем Tesseract
sudo apt-get install tesseract-ocr
sudo apt-get install tesseract-ocr-rus (для установки русского языка)
sudo apt-get install tesseract-ocr-ukr (для установки украинского языка)

 
Реєстрація
31.03.10
Місто
Киев
Телефон
Xperia IV
Поделюсь недавней success story. Дебиан пользователям корп.вэб-банкинга нескольких укр.банков может пригодиться.
С 2017г. на mx linux, в т.ч. на двух рабочих десктопах. Все было +/- ровно пока корп.веб-банкинг конторы (в тас банк) решил перейти на другой софт, а именно iBank 2 UA. Для него нужно ставить небольшой плагин websigner.run. Под дебиан он не устанавливается, хотя все нужные библитеки стоят. Тех поддержка банка - дупля не даёт (ожидаемо). Есть мыло тех.поддержки разработчика websigner. Стучусь. Отвечают с задержкой общими фразами типа "переустановить" и пр. В общем на "а вдруг" прошу помочь на форуме mx linux.
В итоге, решили за 2 ёклмн часа. Мир не без добрых людей.
 

Maxxx

420244
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
А присоветуйте "инженерный" live дистр, или сборку - с пачкой софта для диагностики железа и прочих полезных утилит, аналог известного загрузочного Стрельца на основе Винды?
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
А присоветуйте "инженерный" live дистр, или сборку - с пачкой софта для диагностики железа и прочих полезных утилит, аналог известного загрузочного Стрельца на основе Винды?
http://www.ultimatebootcd.com/
 
Зверху