Громадянство України: набуття, прийняття, поновлення тощо

Свого часу багато досліджував це питання у зв'язку з нав'язуванням небажаного російського громадянства.
І з'ясував ось що: треба розрізняти "подвійне громадянство" та "друге (чи третє тощо) громадянство". Бо юридично це дуже різні речі.

Термін "подвійне громадянство" використовується лише тоді, коли обидві держави, згідно спеціального договору між собою, визнають можливість вважати осіб такими, що мають громадянство обох країн. Україна таких договорів не заключала з жодною країною, тому в нас подвійного громадянства не існує як такого. А в Рашки такий договір є з єдиною країною: Таджикістаном (раніше ще був і з Туркменістаном, але ті нещодавно розірвали цей договір).

А вся решта випадків - це не подвійне, а множинне громадянство. Котре (у випадку України) і не визнається, і не забороняється, а просто не має жодного юридичного значення. Особа з кількома паспортами розглядається виключно як громадянин України.

Багато зрадників з числа кримчан, що переходили на російську державну службу, спочатку направляли офіційні листи Президенту України чи в посольство з заявою про вихід з українського громадянства. Жодний з них, звісно, відповіді не отримав. Тому москалі вирішили інакше: тепер при прийомі на держслужбу вони беруть з колаборантів декларативну заяву про відмову від громадянства України і підшивають цю фількіну грамоту до особистої справи в кадровика ))
 
Останнє редагування:

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Лишить гражданства принудительно могут только, если перед тем с нарушениями дали, как сначала лишили Саакашвили
українського громадянства в теорії також можуть позбавити, якщо особа добровільно отримала інше громадянство. Це робиться указом Президента в індивідуальному порядку. Приклад: https://www.bbc.com/ukrainian/news-39815431
 
Vesper, вам вдалося лишитись на українському громадянстві?
Звісно ж вдалося, бо українське громадянство в Криму не втратив ніхто, навіть ті, хто офіційно відмовлявся від нього.
Але з точки зору москалів в мене тепер "множинне". Після анексії дали місяць, аби письмово відмовитися від набуття російського та оформити посвідку на проживання. Мене тієї весни в Криму не було, а коли повернувся, то відмови вже не приймались. Розповідали, що й коли приймалися, робилося все, аби їх неможливо було подати: штучні черги, неадекватні робочі години (2 прийомні години на тиждень, наприклад), чи просто "дєвачька каторая прінімаєт вишла, стойтє-ждітє".
Я тоді направив заяву про вихід з росгромадянства до Хуjла, але (як і ті з іншого боку, хто писав заяви про вихід з українського громадянства до Порошенка), був проігнорований та відповіді не дістав.
Не знаю жодного тут, хто тоді б зміг успішно відмовитися (навіть вчасно подавши заяву) та жив би тут тепер за посвідкою на проживання. І жодного, кому відповіло б Хуjло, хоча знаю кілька випадків про такі заяви до нього.

Там був хитрий момент з тією посвідкою: ота посвідка на проживання вимагає також обов'язкового працевлаштування за регіональним квотами для іноземців. Котрих (квот) для Криму в москалів немає. Тобто, якби мешканець Криму зміг успішно подати заяву про відмову, то оту посвідку він отримав би тільки якби працевлаштувався десь в Росії, де квоти є. А в іншому випадку він би такої посвідки не отримав та, відповідно, жити як іноземець в Криму не міг би. І, теоретично, згодом мусив бути б видворений з власного дому в Україну.
В реальності таких випадків не було.
Тому мені здається, що ота теоретична можливість залишитися в очах москалів як громадянин України, що живе в Криму за російською посвідкою на проживання, була оголошена просто для краси, а насправді виконувати її ніхто не збирався (тому й перешкоджали в прийомі заяв).
 
Останнє редагування:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Лишить гражданства принудительно могут только, если перед тем с нарушениями дали, как сначала лишили Саакашвили
українського громадянства в теорії також можуть позбавити, якщо особа добровільно отримала інше громадянство. Це робиться указом Президента в індивідуальному порядку. Приклад: https://www.bbc.com/ukrainian/news-39815431
Ну, це у тих країнах, які мають відповідні процедури. Перше, між нашими країнами мають бути підписані двосторонні угоди. Друге, процедура надання тамтешнього громадянства передбачає надання майбутнім громадянином довідки від України, що він відмовився від українського громадянства. Тож у даному випадку він не лише добровільно отримує інше громадянство, але й добровільно відмовляється від українського. Тобто цю процедуру краще вважати припиненням громадянства, аніж позбавленням. Оскільки даний громадянин може у нього повернутись, якщо надасть документи, що не має інших громадянств, при чому держава не має права йому відмовити.

У Польщі теж так було. Отримання громадянства після відмови від нашого.
А потім вони вигадали окрему процедуру набуття громадянства, коли згода України не потрібна на підставі тривалого проживання і роботи, і видає її воєвода (голова області), а не президент. Тепер більшість українців саме так отримують польське і не втрачають українське.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Законопроєкт щодо теми:
Про внесення змін до деяких законів України щодо правового забезпечення наявності іноземного громадянства (підданства) у громадян України
1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Аналіз чинного законодавства України у сфері громадянства свідчить про те, що цей інститут потребує удосконалення. Зокрема, правовими нормами не враховані питання наявності у громадян України іноземного громадянства (підданства).
Запропоновані законопроектом зміни нададуть громадянам можливості для добровільної легалізації наявності іноземного громадянства (підданства) без загрози національним інтересам та суверенітету України. Також законопроект дозволить внести зміни до законів щодо громадянства не змінюючи Конституцію України.
Наступний досить позитивний момент - законопроект є важливим кроком для покращення та посилення зв'язків української діаспори і наших емігрантів з їх історичною Батьківщиною - Україною. Українці, що багато років тому виїхали за межі держави чи народились вже на території Європейського Союзу, Канади, США, Австралії так і залишились частиною єдиного українського народу, не зважаючи на наявне у них іноземне громадянство. Вони вболівають за долю України, сприяють залученню міжнародних інвестиції та міжнародної підтримки нашої держави. Законопроект надасть можливість активній українській діаспорі реально долучатись до внутрішніх проблем і приймати активну участь в політичному житті країні, зберігаючи при цьому своє іноземне громадянство.
Крім того, законопроектом передбачена ініціатива, що захистить суверенітет та незалежність України. Вводиться поняття "держави-агресора" по відношенню до України та призупинення виборчих прав для громадян України, що мають іноземне громадянство країни з таким статусом.
Слід зазначити, що положеннями Європейської конвенції про громадянство, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської конвенції про громадянство", законодавчо закріплено, що у питаннях громадянства мають враховуватися законні інтереси як держав, так і окремих осіб. Також передбачається право кожної держави вільно вирішувати, які наслідки має у її внутрішньодержавному праві факт набуття її громадянином іншого громадянства або його належності до іншого громадянства.
Враховуючи вищевикладене, визнання наявності та можливості отримання громадянами України іноземного громадянства (підданства) фактично стане легалізацією та юридичним оформленням вже існуючого явища. Це забезпечить відповідність законодавства про громадянство фактичним суспільним відносинам, здійснюючи їх упорядкування та правову охорону.
2. Мета і завдання прийняття проекту
Законопроект розроблено з метою удосконалення правого забезпечення регулювання питань громадянства України.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту
Зміни, пропоновані цим законопроектом до деяких законів України, обумовлені змінами, які вносяться до Закону України "Про громадянство України", основними новелами яких є:
набуття громадянами України громадянства (підданства) іноземної держави без втрати громадянства України, а також набуття іноземцями громадянства України без відмови від громадянства своєї країни;
введення декларування про наявність (відсутність) іноземного громадянства (підданства) та ведення обліку громадян України, що мають громадянство інших держав.
Пропонується ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог щодо декларування наявності іноземного громадянства (підданства).
Крім того, законопроектом пропонується внесення змін до низки законів України. Передбачається подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на обрання на виборні посади або бути прийнятими на державну службу, на службу до органів місцевого самоврядування, проходження служби в правоохоронних органах тощо.
Однією із важливих новацій законопроекту є введення поняття "держави-агресора". Зокрема, в разі наявності у громадян України громадянства (підданства) держави, визнаної агресором по відношенню до України, передбачено заборону зазначеним громадянам в реалізації їх виборчих прав. Така заборона діє до моменту скасування у визначеної держави статусу "агресора" або припинення зазначеними громадянами громадянства (підданства) такої держави. Норма є актуальною в сучасних реаліях, враховуючи загрозу національній безпеці України та військову агресію на сході нашої держави.
Отже, законопроектом не лише враховуються і розширюються права та можливості громадян. Також запроваджується механізм захисту політичного і національного суверенітету України, встановлюється жорстка відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері громадянства.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Интересно, у нас такая подстава тоже возможна?
Отец – иностранец, мать – получила гражданство, живя на территории страны, но не имея в 1991 их постоянной прописки, сын – родился внутри страны в 1994.
В результате, обоим гражданство отобрали.
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
debugger, так, можливо. Але і у нас так легко паспорти не дають. Та й перевірки майже не роблять. Це, видно, черговий айтішник який заважає КДБ. Вони ж і громадян спокійно видворяють...
Совок він такий...
Іншими словами це набуте громадянство, якого тебе завжди держава може позбавити.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
18 грудня президент Володимир Зеленський підписав змінений закон «Про громадянство України». Зміни спрощують окремим групам людей отримання українського громадянства. Це стосується людей, які:
  • проходили чи проходять службу в Збройних Сил України;
  • мають визначні заслуги перед Україною чи становлять державний інтерес;
  • є громадянами держави-агресора або держави-окупанта і зазнали переслідувань за політичні переконання.
Для отримання українського громадянства достатньо підписати декларацію, яка засвідчуватиме відмову від іноземного, пише «Волинь Post».
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Для депутатів би теж не завадило:
Президент Володимир Зеленський 21 квітня підписав законопроект №7606 про нові правила отримання громадянства України.
Джерело: сайт Верховної Ради
Деталі: Йдеться про проєкт закону про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України.
21 квітня Зеленський підписав закон.
Згідно із законом, для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Це все жарти, а от цікаво буде спостерігати за натуралізацією бразильських футболістів, а також різного роду VIP-біженців на кшталт Невзорова чи Марусі Гайдар.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
... от цікаво буде спостерігати за натуралізацією бразильських футболістів, а також різного роду VIP-біженців на кшталт Невзорова чи Марусі Гайдар.
транслювати в прямому етері, а потім голосувати в Дії громадянам України)
 
Реєстрація
31.03.12
Місто
Івано-Франківськ -> MTL (QC)
Це все жарти, а от цікаво буде спостерігати за натуралізацією бразильських футболістів, а також різного роду VIP-біженців на кшталт Невзорова чи Марусі Гайдар.
хіба PR не достатньо для натуралізації футболістів?... чи в Україні такого немає?...

бо, скажімо, в Канаді ніхто біженцям паспорти не роздає... незалежно від того VIP вони чи не VIP ... дають PR (і то не відразу)... а громадянство, то уже на загальних підставах... із складанням іспиту з мови, історії і основ конституції...
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
хіба PR не достатньо для натуралізації футболістів?... чи в Україні такого немає?...
Громадянство дають тим, хто потім буде грати за збірну України.Таких менше, ніж тих, хто просто приїхав грати за український клюб, але теж є.
 

portable

Заблокирован
Реєстрація
30.12.14
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi A2 Iphone 13 pro
А відмову від громадянства коли запустять? )))))) Думаю, послуга будет дуже популярна
Це не дуже смішно, є Ірак як приклад, знайомий каже аби я не зробив за гроші паспорт Домінікани я б своїм рідним тільки підтерся, бо ніде від не працює, і він хоче після війни приїхати у нас і зробити українській
 

portable

Заблокирован
Реєстрація
30.12.14
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi A2 Iphone 13 pro

Theos

Заблокирован
Реєстрація
05.08.18
Місто
Харків
Телефон
Ulefone Armor 3t
і він хоче після війни приїхати у нас і зробити українській
похвально конечно, но жить то он тут точно не хочет, особенно в войну? )
Каже хочу ресторан в Київі відкрити )
Але керувати ним буде віддалено, не перетинаючи кордон і "вірячи в зсу". Патап на мінімалках. Чи я помиляюся?
 
Зверху