Податки й збори

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
Державна податкова служба України

tax.gov.ua сайт ДПС || ✎ ЗІР Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
0 (800) 501-007 по Україні, ✆ +380 (44) 454-1613 із-за кордону || ✉ [email protected]
Електронні кабінети cabinet.tax.gov.ua платника податків і мобільний застосунок «Моя податкова» AppStore & Google Play, portal.pfu.gov.ua портал е-послуг ПФУ (перевірка сплати ЄСВ)
— — —
☝️ Розділ "Стан розрахунків з бюджетом" в електронному кабінеті платника податків: можливість сплатити податки й збори платіжною карткою (може бути присутня комісія) та дізнатися платіжні реквізити.
 
Причина: мобільний застосунок «Моя податкова»
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
07.07.12
Місто
Kyiv region
Посилання на оф. новину - https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-zatverdyv-natsionalnu-stratehiiu-dokhodiv-20242030

Там є ПДФ із текстом стратегії, якщо комусь цікаво детально переглянути.
Мусів сьогодні звіритися із документом, бо деякі ідіоти розповсюджували в соцмережах відверту брехню (п.3 мається на увазі) -
Давайте почекаємо до березня 2024 і побачимо чи податкова полізе в кишені по свої 18% за надходження на карти протягом 2023 року...
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
@SDA, нема причин перейматися для "чистих" грошей. Що я побачив, так це позивний сигнал для нашої країни - перемовини про вступ до ЄС не балачки.
Повністю згоден. Максимально підганяють під законодавство ЄС. А переймаються ті хто живе схемами і отримують не дуже білий дохід
 

SDA

Реєстрація
11.08.09
Місто
Чернігів
Телефон
Samsung A52 (VF+KS)
Перемедон, так, згоден. Але також можуть вмерти окремі шаблони користування, які зараз популярні і роблять життя простіше. Умовно, збір на картку для якихось загальних цілей або скинути знайомому трохи грошей бо для умовної автоматизованої системи це будуть ризикові операції.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Умовно, збір на картку для якихось загальних цілей або скинути знайомому трохи грошей бо для умовної автоматизованої системи це будуть ризикові операції.
Дивлячись яка сума і які офіційні доходи в знайомого. В європі ж перекази працюють, але там і доходи в усіх легальні. Але там є великий ризик, що навіть за 100 євро рахунок заблокують, якщо банку здасться, що гроші сумнівного походження
 
Останнє редагування:

Тара

Заблокирован
Реєстрація
12.11.22
Місто
Одеса
Молодці )
Поки йдемо до європейських цін, тарифів, податків і тд.
тільки шкода що ЄС не каже владі що красти не треба.
от якщо б заборонили красти, теж було би добре. Але це не на часі
Поки що підстригти треба пересічного, щоб він куму на карту якусь сотку гривень не скинув зайву
Post automatically merged:

перемовини про вступ до ЄС не балачки.
:LOL: і в нату також... такі великі, а в казочки вірите.. :(
В настоящий момент девять стран имеют статус кандидата: Албания (подала заявку в 2009[3]), Босния и Герцеговина (в 2016), Грузия (в 2022), Молдавия (в 2023), Северная Македония (в 2004 году), Сербия(в 2009[4]), Турция (в 1987), Украина (в 2023) и Черногория (в 2008[5]).
 
Причина: Були помилки в датах
Останнє редагування:

SDA

Реєстрація
11.08.09
Місто
Чернігів
Телефон
Samsung A52 (VF+KS)
Почитав огляди від (с) Валерій Пекар і дуже, дуже багато в чому згоден, особливо в третій частині щодо корупційних можливостей в наших реаліях при повному доступі до банківської таємниці . І при цьому:
Документ зазначає, що зміни будуть впроваджуватися лише після подолання корупції в податковій. Тут я розчулився й заплакав великими сльозами.
Тобто там, де треба спростити, навпаки, відбувається ускладнення. А корупціонерів будуть саджати, стверджує документ, ось вже відкрили 8 (!) кримінальних справ на корумпованих податківців. Тут я заплакав від розчулення вдруге.
Я сьогодні вже коротко писав про Національну стратегію доходів, яку краще було би назвати Національною стратегією тінізації доходів.
Збільшення податків і мит під час війни є об'єктивною необхідністю.
Було би дивно з цим сперечатися.
Але збільшення податків і мит мусить супроводжуватися скороченням корупції в податковій і на митниці.
Якщо збільшення податків і мит супроводжується свідомим розширенням корупції в податковій і на митниці, то, по-перше, воно не призведе до збільшення надходжень до бюджету. По-друге, воно призведе до тотального переходу бізнесу в тінь.
Тримайте новації:
+ Скасування банківської таємниці.
+ Списання коштів з рахунків без рішення суду.
+ Арешт рахунків та майна без рішення суду.
Як ви думаєте, чим закінчиться запровадження цих трьох новацій?
Правильно, ніхто не буде тримати гроші на рахунках (привіт банківській системі, яка ляже першою), а майно буде оформлюватися такими лівими способами, які унеможливлять кредитування (див. по цій темі "Загадка капіталу" Ернандо де Сото), -- отже, прощавай, економічний розвиток. Далі в цій альтернативній фінансово-правовій системі почнуть діяти альтернативні методи врегулювання спорів та захисту прав. Зброї в країні для цього достатньо, охочих бути арбітрами також не забракне.
На останньому форсайті цей сценарій був позначений як аргентинський і названий "Дикий Захід". Це вже було у першій половині 1990-х. Нічого нового.
Повернутися на 30 років назад. Прикро.
Нагадаю, що спрощена система оподаткування була запроваджена якраз як відповідь на неможливість подолати корупцію. Адже суть її не в знижених ставках, а в спрощеному обрахунку та звітності. Грубо кажучи, до тебе не можуть прийти з вимогами, бо система повністю прозора.
Внаслідок цього у нас виріс мікро- та малий бізнес, сформувався тонкий прошарок середнього класу, який (разом з іншими соціальними групами, які без нього би не впоралися) зміг двічі захистити демократію у скрутні моменти.
Якщо додати до цього всього постійне намагання запровадити тотальне прослуховування всіх комунікацій і блокування сайтів без рішення суду за одноосібним наказом правоохоронця -- вимальовується певна система. Я би її назвав "тотальна зачистка", якби наш державний левіафан не був "паперовим", тобто слабким і корумпованим. А значить, просто повертаємося у лихі 1990-і, тільки додайте великий дефіцит людського капіталу, який буде лише збільшуватися.
Все це і є той інерційний сценарій, який я описав навесні.
Нам ворог не потрібен, знищити самих себе ми здатні самостійно.
Продовжимо аналіз Національної стратегії доходів. Тепер поговоримо про спрощену систему оподаткування.
Необхідність змін аргументується в цьому документі тим, що великі платники податків користуються спрощеною системою й пропускають через неї великі обсяги контрабандного й контрафактного товару. Перекладаю це простою мовою: через шалену корупцію на митниці й у податковій вони не можуть зупинити зловживання, тому що великі неплатники податків купують митників і податківців оптом. Тому єдиний шлях, на їхню думку, полягає у фактичному скасуванні системи. Лікування головного болю за допомогою гільйотини, так би мовити.
Нагадаю, що спрощена система була запроваджена свого часу якраз через фактичне визнання державою неспроможності подолати корупцію. Основна ідея полягала не у зменшенні ставок, а в уникненні контакту з податківцями для маси дрібних підприємців.
Якщо в супермаркеті кожен касир -- це ФОП, то це легко виявити й покарати. Якщо через кордон їде iPhone під виглядом зеленого горошку, це легко виявити й покарати. Цього не робиться, бо немає на те волі й рішення керівництва, а додаткові гроші до свята податківцю й митнику не зайві.
Ряд особливостей документу наводить на думку, що йдеться не лише про корупцію. Йдеться про систематичну зачистку мікро- та малого бізнесу, який своєю незалежністю створює проблеми. Наприклад, мікро- та малий бізнес розуміється як стартапи, тобто нові бізнеси, які ще не виросли. А як тоді розуміти сотні тисяч дрібних підприємців, які все життя ведуть свою невелику справу, забезпечуючи сім'ю добробутом, себе -- гідністю, державу -- самозарадністю? Вони ніколи не виростуть, але вони основа соціальної стабільності. Чи в країні мають залишитися лише олігархи та люмпени?
У поєднанні з корупцією та скасуванням банківської таємниці (доступом податківців до банківських рахунків) все це виглядає огидно, панове.
Документ зазначає, що зміни будуть впроваджуватися лише після подолання корупції в податковій. Тут я розчулився й заплакав великими сльозами.
Корупція долається якраз спрощенням системи й досягненням її більшої прозорості, а не проведенням тренінгів та посиленням служби внутрішньої безпеки, як пропонує стратегія. Тобто там, де треба спростити, навпаки, відбувається ускладнення. А корупціонерів будуть саджати, стверджує документ, ось вже відкрили 8 (!) кримінальних справ на корумпованих податківців. Тут я заплакав від розчулення вдруге.
Отже, спрощена система оподаткування мікро- та малих підприємств буде ліквідована протягом трьох років. Очевидно, знадобиться більше податківців, щоб вести платників податків на ускладненій системі. В наступній публікації поговоримо про ФОП.
Ще раз повторюся: неправильно зводити обговорення до ставок податків. Неправильно називати критиків документу людьми, які не розуміють необхідності підвищення ставок в час війни. Бо суть національної стратегії не в піднятті ставок, а в розширенні корупції.
Корупції буде більше, тож правоохоронним органам треба буде більше детективів і слідчих. Це називається в кібернетиці "позитивний зворотній зв'язок", простою мовою -- самопідсилювач.
Отже, підсумуємо. Виходячи з неможливості подолати корупцію в податковій і на митниці, стратегія пропонує суттєво її розширити. Народна мудрість каже: минулого року все з'їв довгоносик, тож наступного року засіємо вдвічі більше, хай він з'їсть і подавиться.
Третя частина. Продовжуємо аналіз Національної стратегії доходів, яка виявляється насправді Національною стратегією корупції.
Почну з того, що підвищення податків і мит під час війни є вкрай необхідним. Але, як виявляється, в документі про це майже нічого нема. Пропоновані зміни сильно відтерміновані в часі, тож вони не вплинуть на макрофінансові виклики найближчих періодів. А до більш віддалених періодів треба ще дожити, і щоб кордон був не по Збручу. Між іншим, мобілізація потребує значного фінансування, тож гроші потрібні зараз. А стратегія відсуває всі важливі речі на тоді, коли буде подолана корупція в податковій і на митниці (хто читав попередній допис, пам'ятає, що в цей момент мені на очі навернулися скупі сльози розчулення).
Натомість ми бачимо лише збільшення дискреції (простою мовою -- можливостей для свавілля) та повноважень. В цій публікації хочу зупинитися на одній важливій речі -- відкриттю персональних даних вкупі з доступом до банківських рахунків.
Це не лише відкриває нові, небачені можливості корупції, від яких у податківців вже чешуться руки і слина тече. Це ще й означає, що всі ваші персональні дані, доступні податковій, завтра будуть продаватися на ринку на тій же ятці, де нині продаються ваші персональні дані, доступні МВС, та бази даних митниці.
Уявіть можливості для витоку комерційної таємниці, комерційного і некомерційного шпигунства, недобросовісної конкуренції (постачання інформації конкурентам), злиття даних злочинцям, шантажу тощо.
Сьогодні ваші дані надійно захищені в банку, тому що кожна особа в банку несе за них відповідальність, сам банк відповідає перед законом та регулятором, а ще банки працюють в конкурентному полі -- тому банку, який зіллє дані, за кілька днів стане дуже погано.
Натомість державні органи не несуть ні персональної, ні колективної (інституційної) відповідальності.
А тепер скажіть, як це нам допоможе зібрати більше податків?
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
Це ще й означає, що всі ваші персональні дані, доступні податковій, завтра будуть продаватися на ринку на тій же ятці, де нині продаються ваші персональні дані, доступні МВС, та бази даних митниці.
це дійсний рівень лектора бізнес-школи...
Сьогодні ваші дані надійно захищені в банку
грандіозний аналіз на фоні грудневого кейсу КС.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
debugger, так я про процес переговорів і писав. До чого кандидатство впихнув тара, я хз, бо по важливості саме початок переговорів я і підкреслив.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
так, "длянарота", на всяк випадок грудень 2023.
Який грудень 2023
В настоящий момент девять стран имеют статус кандидата: Албания (подала заявку в 2009[3]), Босния и Герцеговина (в 2016), Грузия (в 2022), Молдавия (в 2023), Северная Македония (в 2004 году), Сербия(в 2009[4]), Турция (в 1987), Украина (в 2023) и Черногория (в 2008[5]).
Нічого не переплутав? Чи як завжди, аби написати?
Україна та Молдова отримали статус кандидата в 2022році, Грузія в 2023. В 2023 в України та Молдови розпочався новий етап, це переговори про повноцінний вступ. (Грузія і Боснія та Герцоговина, наприклад, до цього етапу ще не дійшли
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
Горецкий, друже! один гомо сапієнс якогось лиха проілюстровав не ту подію. я його поправив, бо втрачається логіка моєї писанин.
Ось, та новина, котра вселила оптимізм:
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
@Горецкий, друже! один гомо сапієнс якогось лиха проілюстровав не ту подію. я його поправив, бо втрачається логіка моєї писанин.
Я ж тому і не зрозумів) Бо в грудні ми перейшли на новий етап, що дійсно, досиить швидко, за 1 рік вже почати переговори
 
Реєстрація
23.01.20
Місто
Kyiv
Телефон
Samsung
Обьясните, пожалуйста:

Денежные переводы от родственников, из-за рубежа, тоже будут 18% облагаться?
Грубо говоря, если мне на Приватовскую карту переведут с заграничной карты 100 $, то я получу 82 ?
Или я не верно понимаю? 🙄
 

Тара

Заблокирован
Реєстрація
12.11.22
Місто
Одеса
Kseniya, Maxxx, ну це ж тільки програма, і до 2030 року, поки що нічого не прийняли.
Прирікати таке це ж теж ідіотизм. Люди відмовляться від таких переводів.
по місту будуть з рук в руки передавати, міжміські знову передавати через водіїв маршруток і тд.
такий дикий процент щоб передати просто комусь свої гроші то ітіотизм.
Може закордоном так і є. Не вивчав.
але знаючи наш народ, то він повернеться в 80-90-ті до готівки і передачі грошей водіями
 
Зверху