а мне больше эспрессо нравиццоКава смачна штука
Напівсухе
СБУ зібрала докази на власника одного з найбільших алкогольних холдингів України Євгена Черняка, який підозрюється у фінансуванні збройної агресії РФ. Йому оголошено підозру.
Як зазначається у повідомленні на сайті СБУ, за даними слідства, незважаючи на повномасштабне вторгнення, компанії Черняка продовжили вести бізнес із країною-агресором.
"Протягом 2022 року лише у вигляді сплати податків і зборів підпорядковані йому підприємства перерахували до бюджету РФ близько 6 млрд у гривневому еквіваленті", - наголосили у Службі.
Задокументовано, що підприємства чоловіка, розташовані на території чотирьох країн Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в РФ промислові обсяги спирту та іншу продукцію.
"Під час обшуків в офісних приміщеннях холдингу в Україні виявлено документи та інші речові докази незаконної діяльності на користь країни-агресора", - йдеться у повідомленні.
Так, на підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили про підозру Черняку та ще шести топ-менеджерам його компаній за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу ("пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб").
Вирішується питання про накладення арешту на їхнє приватне та корпоративне майно для передачі в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.
Ага, а ще в нас зареєстровано "Шампанське України"Шампанське - це географічно захищена назва
Як і більшість наших ігристих, як то Шабо, чи КЗШВ...резервуарним методом за яким робиться Просекко
Ще варто згадати про кремани. На мою думку, на голову кращі за кави. Не знаю навіть чому...15 місяців для Шампанського, або мінімум 9 місяців для Кави(та що іспанська Cava).
Я шаную класичну технологію. По-перше, це дорожче, треба витримувати час і температуру в пляшках - погреби, крутить пляшки, виконувати дегоржаж тощо, а не набодяжити в умовному відрі і продавати за ту саму ціну... По-друге, від ігристих, вироблених за класичною технологією у мене голова не болить...Але усе це усе одно називається ігристим вином. І якщо воно вироблено за однією з технологій але не в визначеному регіоні, воно не має права називатись Шампанським, Кавою чи Просекко, але технологія від цього не змінюється
Де воно зареєстроване? Не плутайте кривий текст журналістів з реаліями. Заходиш на сайт виробника про якого там мова - і там ні слова про шампанське. Тільки "ігристі вина". Нічого з написом "шампанське" не з провінції шампань на той же ринок ЄС не пропустять.Ага, а ще в нас зареєстровано "Шампанське України"
ось ще недавній приклад використання: https://www.epravda.com.ua/news/2022/09/3/691085/
Я шаную смак і те що не болить голова. За якою технологією воно зроблено мені усе одно.Я шаную класичну технологію. По-перше, це дорожче, треба витримувати час і температуру в пляшках - погреби, крутить пляшки, виконувати дегоржаж тощо, а не набодяжити в умовному відрі і продавати за ту саму ціну... По-друге, від ігристих, вироблених за класичною технологією у мене голова не болить...
Я розумію, що усі вони ігристі, але шампанське, каву, кремани, франчакорту та бахмутське, я б не ставив в один ряд із просеками, ламбрусками, КЗШВ і ще гіршими прикладами...
виявляється в Законі України "Про виноград та виноградне вино" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2662-15#TextДе воно зареєстроване?
Я точно не памʼятаю, мені здається при переговорах до СОТ ми собі вибороли можливість залишити цю назву для внутрішнього вжитку, та й шампанські за кордон ми майже не експортуємо.Стаття 1. Визначення основних термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: ...
16) виноматеріали шампанські - виноматеріали, виготовлені з регламентованих сортів винограду у "білий" спосіб за спеціальною технологією і призначені для виробництва шампанського України та ігристих вин; ...
18) вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах;
19) шампанське України - біле ігристе вино, виготовлене шляхом його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження при вторинному бродінні шампанських виноматеріалів з використанням сахарози в герметично закритих ємностях міцністю не нижче 10,5 відсотка об'ємних одиниць. При здійсненні процесу шампанізації в пляшках з наступною трирічною витримкою ігристе вино має назву "Шампанське України класичне";
А Ви в курсі, що їхній власник (50%) - німецький виробник ігристих та шампанських Henkell? Лише сьогодні дізнався, що вони власник кави Фрешнет. Дивно у них поруч із заводом не було жодного логотипу... https://www.thedrinksbusiness.com/2...net-hits-record-e1-1-billion-revenue-in-2022/ Найбільший виробник кави, але те що вони роблять масово - гидитне.КЗШВ - це ті що роблять солодку газовану водичку із спиртом, яка раніше називалась "Совєтскоє"? Ну звісно що воно буде гімном, навіть якщо вони паралельно роблять справжнє ігристе.
Кави виробляють в долині Пенедеш, тому звісно смаки мінеральні, та й більшість вин там столові. Це не Ріоха.А так я можу сказати, що Каву не дуже люблю, там схоже вина беруть більш мінеральні, а я надаю перевагу квітковим.
Цілком згоден. Теж на винному фестивалі в Києві куштував шалено смачні просекко, втім картіцце. Але ж у магазинах їх не купиш/або не купиш за адекватні ціни.А так мені траплялилсь як і чудові варіанти Просеко з прекрасним квітковим ароматом, від яких не болить голова, так і ігристі за традиційною технологією де ні смаку, ні чистої голови.
Я теж це помітив, що Шабо в Борисова краще ніж те, що у магазинах. Вони на конференції казали, що теж виробляють невеликі порції за класичною технологією, але я так і не добився від бренд-менеджера ніяких деталей про це вино... Певно, роблять виключно для виставок. Щоб отримувати медальки, а в магазинах продавати "Шабські погріба"....Також у ресторанах борисова було якесь "Шабо", яке робили саме для них(бо купував окремо в магазі - був шмурдяк) - воно теж не викликало відрази
Я теж колись його брав. Згоден, що таке собі. Та більшість півсолодких гівняна, бо цукру багато, яким вони затуляють невдалий виноматеріал.А мне какая-то хрень попалась от шабо в этот раз. Под названием "мускатне шабо" игристое полусладкое белое.
Тут нема чого порівнювати. Перші взагалі не вміють ігристі, а другі - спеціалізуються на них.Собственно в первый раз брал шабо. Обычно это был артем.
Єдине незрозуміле для мене - до чого тут кава?Ігристе це живий продукт. Тому кожна пляшка унікальна. Ту каву, яку я зазвичай купую, то раз куплю - просто бімба-ракета, а іншим разом - якесь кисле гівно. Усе залежить і від конкретного виноматеріалу, і вдалого сезону, і від технології виробництва, і від зберігання...
Вибачте, добродії, за простині.
Відчув себе алкоголіком, що розуміється тільки на пальонці у картонних паках..Вибачте, добродії, за простині.
саме так, про цю каву йдеться: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кава_(вино)Андрюх@dp.ua, cava...
Я просто маніяк любих видів кави, як алкогольних, так і ні Але ж кожному своє...Відчув себе алкоголіком, що розуміється тільки на пальонці у картонних паках..
Хм... Вік живи - вік навчайся. Дякую!саме так, про цю каву йдеться: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кава_(вино)
В АТБ також такНещодавно купляв алкоголь в супермаркеті, здивувало, що на касі штрих-код сканували двічі: з етикетки та з акцизної марки. Це якась особливість цього магазину (каса ще оформлена на ФОП) чи це всюди так, просто не звертав уваги?
Давно уже так. И в АТБ, и в Таврии..Нещодавно купляв алкоголь в супермаркеті, здивувало, що на касі штрих-код сканували двічі: з етикетки та з акцизної марки.