SSD як "диск D" (для зберігання даних, які не хочеться тримати на системному диску) можна використовувати чи краще старий добрий HDD?
SSD - для системи та ігор, HDD - для невідновлювальних даних (документи, фото etc.), тобто частіше за все це буде диск [D], але не забути [Робочий стіл] та [Мої документи] штатним засобом перенаправити також на диск [D]. Ще лайфхак: багато ноутбучних HDD (2,5 дюймів) можна знайти за старою технологією, швидкість не набагато менше по зрівнянню з настільними 3,5", але є дуже великий плюс: вони набагато тихіші. Я собі та всім кому потрібно тепер ставлю тільки ноутбучні HDD. Ну а SSD як системний - це обов'язково.
Тут ще одна річ, чому не можна зберігати критичні дані на SDD з сучасних чипів з великою щільністю на домашньому компі - дані з деяких комірок можуть не зчитатися, якщо блок кластерів тих комірок не був зчитаний чи записаний останні декілька років - тому що там просто заряд з транзисторів просто витік в нуль, бо ще не існує транзисторів без струмів витоку. А розмагнічування (магнітна деградація) магнітних доменів в блинах HDD можуть йти десятиріччями, а можуть і зовсім не деградувати (навіть при поточній щільності).
У серверному сегменті такої проблеми немає з SSD, бо там більш-менш рівномірне використання даних (тобто транзистори доволі часто відновлюють свій заряд), підвищена надмірність даних та контроль цілісності, та робляться постійні бекапи на тих самих HDD.
А, ще одне - після програмно/апаратного сбою носія (чіп, контролер, поверхня, видалення чи форматування, зліт розмітки) - вірогідність відновлення даних з HDD набагато більша, ніж з SSD.