Евакуація з України

Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
Не можу зрозуміти чи це заздрість, чи зневага. Але в обох випадках, незрозумілий такий негатив до західних областей.
Та ніякої зневаги, що ви!
Доречі, Selianka, якщо ви бачите, що в громадському транспорті усі місця займають молоді здорові хлопці, а бабусі з дідусями їдуть стоячи, ви хлопцям будете заздрити чи зневажати?
Я принципово не сідаю в громадському транспорті. Якщо бачу, що стоїть бабця або вагідна, то я піду і присоромлю того молодика. Але насправді таке досить рідко трапляється- в нас досить часто молодь звільняє місце літнім людям. Дідусі, це окрема мова, бо я одному місце звільнила, а він потім уступив його одній з "покусаних бджолами":ROFLMAO:.
щоб уникнути конфлікту між двома найбільшими ядерними країнами.
Давайте вернемся к теме ветки? Как думаете, в случае ядерного конфликта, по каким странам или столицам стран полетят рашиские ядерные боеголовки? Это что бы было понятно, куда не надо эвакуироваться?
На Вашингтон, в них кишка трісне. Найбільше згадують Лондон.
 
Реєстрація
18.10.09
Місто
county Surrey
В будь якому випадку, завжди можна вернутись додому.
Вы уверены, что Вы захотите именно вернуться, а не сменить страну? Имейте в виду, что получить сразу СВЗ очень просто, а вот сменить страну, которая предоставляет СВЗ совсем не просто.
 
Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
В будь якому випадку, завжди можна вернутись додому.
Вы уверены, что Вы захотите именно вернуться, а не сменить страну? Имейте в виду, что получить сразу СВЗ очень просто, а вот сменить страну, которая предоставляет СВЗ совсем не просто.
Я дуже багато подорожувала в своєму житті, і жила в Будапешті 2 роки та в Стамбулі рік. В 2019 остаточно зрозуміла, що хочу жити в Україні і повернулась додому, хоч і значно програла по грошах.
Абсолютно увесь сервіс, послуги і багато чого іншого в нас значно краще.
 

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
співачку Нюшу я знаю
То щось в тобі не те засіло.. :oops: Хто вона така? Вперше чую, москолотське гімно не хотів знати вже дуже давно, крім гуртів і особистостей, які і раніше, і тепер не "схуйлились" - Макаревич, Шевчук, Покровський...
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Зараз спіймав себе на думці, наскільки глибоко в нас зросійщення засіло: співачку Нюшу я знаю, а про оцю Ірину Сопонару вперше в житті прочитав
Нюша? o_O Може колись й чув, але не пам'ятаю.

А ось Сопонару, допоки силікон в цицьки не вставила і не заботоксилася, була гарною, з родзинкою. Але, коліцебіло...
 
Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
Щодо "здриснути"... я вважаю себе патріоткою України, і збираюся повернутись після завершення війни
Це ваша особиста справа, повертатись чи ні, ще раз послухайте, що я маю на увазі під евакуацією, коли люди втратили житло, або є пряма загроза життю, їхати тому що зменшилась зарплата - це вже їхати на заробітки, так.
Post automatically merged:
Ви ж розумієте, що якби не війна, то нічого б цього не було? Я би нікуди не їхала, як і всі ті "западенці-свинорили"?
Взагалі нас ще багато чого чекає - підірвана економіка мінімум 10 років, навантаження на соціальну систему у вигляді інвалідів, дітей війни, сиріт. ПТСР у військових.... Можливо навіть збільшення податків на військовий сектор. Та багато чого ще.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Ви ж розумієте, що якби не війна, то нічого б цього не було?
Ні, не розумію.. Розумію, тільки коли твоє місто, будинок захопили або/та розгромили рашисти в окупації, і то після звільнення КО багато людей туди повернулось і відбудовують за свій кошт.

підірвана економіка
Ой, я вас благаю... :LOL: "Це ж було вже"(с) - постійна срака з економікою в Україні, і без війни, всі про це постійно казали...
 
Реєстрація
18.10.09
Місто
county Surrey
Я дуже багато подорожувала в своєму житті,
Подорожувати - це одне, а жити і працювати - це зовсім інше
Абсолютно увесь сервіс, послуги і багато чого іншого в нас значно краще.
Цікаво, який саме сервіс, які саме послуги ви порівнювали?
 
Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
Абсолютно увесь сервіс, послуги і багато чого іншого в нас значно краще.
Цікаво, який саме сервіс, які саме послуги ви порівнювали?
Ну приміром банківські послуги в Угорщині. Карток типу миттєвих нема- ви чекаєте 2 тижні допоки вам вишлють іменну картку поштою. Всі картки мають мінімальний місячний платіж за обслуговування (200грн десь). Зняття готівки платне 1,5% навіть на свої банкомати+ ліміт на зняття сумми. Я вже потім змінила банк з OTP на Erste, бо там була акція на рік безкоштовного обслуговування і зняття готівки в своїх банкоматах безкоштовне, але знову ж таки ліміт на суму (150к форинтів~15к грн). Купівля валюти 5% комісія. Валютні картки обслуговування ще дорожче. Перекидання з картки на карту взагаі ніхто не чув.
Моя сестра в Чехії живе в містечку на 15к людей, то каже, що українців легко впізнати, бо вони всі платять в супермаркетах телефонами...:rolleyes:
Мобільний зв'язок- тариф Водафон мінімально обходився в 350грн (1Гб інтернету+ 1,5 форинтів за 1хв розмови). Поняття безліміту в мережі немає взагалі.
Домашній інтернет- найдешевший тариф 500грн. Швидкість щось 50Мбіт здається.
Комунальні в 2 рази дорожче.
Пошта- робочий день до 17,00 лише по понеділкам. У інші дні до 16,00. В п'ятницю до обіду. Приходиш треба брати талон, а запис по локальному номеру, якого ти не можеш активувати поки нема адреси прописки.
На вихідних непрацює практично нічого!
ЛІкарі - я застудила мочовий, так лікар мені сказав лежати дома і пити чай. ЯК я зауважила, що мені болячи, то виписав знеболювальні. Добре, що в Україну було близько. Не буду розповідати як колезі стоматолог хірург, при витягуванні зуба мудрості тріщину в щелепі зробив, або як моя подруга народжувала 4,2 кг дитину, бо їй лікарі писали 3,9, щоб не кесарити.
За жіночі послуги типу манікюр, бровіст, перукар, нарощення вій навіть і казати нічого не буду- вони відстають від нас на 20 років.
І що найбільше мене бісило- дуже мало людей говорять англійською. А я ж в столиці жила...
Взагалі купа вмсякого, що лінь навтіь і писати.
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Selianka, доречі, про українців, які платять смартфонами - плюсую. В Словенії у маленьких містечках спочатку касирки теж странно підозріло дивились на наших, бо місцеві банки тільки з початку цього року почали внідряти гугло-епло-пей. І то не всі.
Все інше теж саме, по вихідним навіть супер-мега-маркети типа Шпар або Лідл закриті. З медициною теж повний швах, чергу до спеціаліста можна чекати місяцями. До стоматолога швидше та дешевше з'їздити до Хорватії або України. От тільки з англійською все добре, 90% населення розуміють та більшість вільно розмовляє.
А от про наших їхня керівниця служби зайнятості писала, що українці, що шукають роботу, в більшості погано володіють англійською, і це мінус. Але дуже швидко вчать словенську, і це плюс.
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
швидше за все в їхньому керівництві є бажання захопити всю Україну, включно із Закарпаттям, щоб відкрити доступ до кордону з Угорщиною Орбана.
Венгрия, кстати, граничит с Сербией. И не забываем про Приднестровье с Молдовой.

План был хороший, но реализовать его, хвала ВСУ, не получилось.

Возвращаясь к теме эвакуации.

Угроза жизни есть везде на территории Украины - это уже повод эвакуироваться. Не имхо - так решили принимающие стороны.

Теперь о наших.

"Экономические беженцы" - это те, кто в любом случае уехали бы из страны. Их среди текущих беженцев подавляющее меньшинство. И страна по любому этих людей потеряет, есть война/нет войны.

Следующая категория - семьи заробитчан. Эти в экономическом плане - существенная потеря для нашей экономики. Ибо они перестали тратить деньги у нас. Вернутся или нет - зависит от того, смогут ли интегрироваться в чужую экономику, чужой экономике они нужны как низкоквалифицированная рабочая сила, обучать их не сильно стремятся. Лично я думаю, что большинство вернётся.

Выехавшие специалисты. Это те, кто что-то умел и неплохо зарабатывал у нас. Они не покинули бы страну, не будь войны. В военное время эти специалисты Украине не то, чтобы не нужны, но Украина их не может экономически удержать, а патриотизм на хлеб не намажешь. Не надо кривить душой, рыба ищет где глубже, а человек - где лучше. Где эти специалисты будут после войны - неизвестно. Они сами не знают. Но в данный момент у них вариант - или терять квалификацию и сидеть без денег в Украине, или переместится зарубеж и попробовать применить свои знания там. В любом разрезе, эти люди только теряют, если остаются в Украине, а после войны они будут решать, возвращаться или нет. За этих людей Украине надо будет бороться, но это будет нелегко.

Люди, которые реально бежали от войны. Тут вообще неизвестность. Состояние их жилья (куда им возвращаться), какая у них квалификация, что с эмоциональной составляющей - у всех все индивидуально. Люди начинают жизнь с нуля.

И где-то между этих категорий людей есть "свинорылы". Кому особо не надо было выезжать, но кто ничего особого для экономики не представляет. Ни тут, ни там. "Запад" прикинул - что эти люди будут тянуть из помощи беженцам у них в странах, что будут тянуть из бюджета Украины, который и так дотируемый тем же "Западом". Ну решили - в сортах говна не разбираемся, все равно эти прилипалы свое возьмут.

Сколько этих свинорылов - судить не берусь, лично я лишь одну особу знаю (а беженцев знаю немало, а тех, кто остался - ещё больше), но судить по всем исходя из личной выборки - так себе статистика.

И да, я не претендую, что все категории перечислил - это те, что мне значимыми показались, наверняка ещё добавить можно.
Зараз спіймав себе на думці, наскільки глибоко в нас зросійщення засіло: співачку Нюшу я знаю, а про оцю Ірину Сопонару вперше в житті прочитав
Это не русификация, это культурное поле. Я ни первую, ни вторую не знаю.
 

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T
Я останнім часом доволі часто бував у Румунії - в основному у Tulcea, містечко десь на 70 тис. населення, але їздив і далі.

Що дуже сподобалося - впевнений прийом 4G от прямо усюди. Дороги: великі траси державного значення ідеальні, місцевого значення просто хороші, місцями з латками, але без ям; так само й у місті, центральні вулиці чудові, околиці залатані. Усюди дуже чисто, в місті кожні 5-10 метрів урни; по дорогах кожні 5-10 км "кишені" для зупинки - відпочинку водія, теж із урнами. На автобані (Констанца-Бухарест) кожні 10 км з'їзди на великі парковки, де є безкоштовні туалети з унітазами, водою та навіть туалетним папером. Так само й в місті (Тульча, Галац) - багато де стоять безкоштовні туалети із водою та каналізацією; по селах бачив біотуалети. Це стосовно того, що набагато краще, ніж у нас.

Не сподобалося обслуговування - в кафе що барменша, що офіціантка, грубі й непривітні; так само на АЗС; проте в магазинах навпаки, ввічливі. Усюди є термінали, навіть у вуличних кіосках; оплата телефоном нікого не дивує. У вихідні дійсно багато що зачинено, але великі супермаркети (Лідл, Пені, Кауфланд) працюють. Ціни на продукти +/- як у нас, комуналка набагато дорожча (в 3-4 рази), пальне трохи дорожче, але й рівень доходів значно вищий (для порівняння, мінімальна пенсія - 1200 лей, приблизно 9800 грн).

Англійською володіють в середньому як і в нас, хто як - в цілому, можна зрозуміти один одного. Зустрічалися румуни, які дуже добре володіють українською - навіть краще, ніж багато хто з громадян України. Відношення до українців різне, хтось доброзичливий, хтось навпаки. Одного разу суто випадково перевищив швидкість у межах населеного пункту - зупинила поліція, сказала "так неможна, будьте уважніше", й відпустили. А бувало, що румунськи митники/прикордонники просто так сношали мозок. Але на хабарі не було навіть натяку ні в тому, ні в іншому випадку.

В цілому, подивившись, як живуть в одній з найбідніших країн ЄС, зрозуміло, в який бік нам треба рухатись.

Это не русификация, это культурное поле.
Це і є зросійщення - коли російське культурне поле набагато більш розповсюджене, ніж українське. Припустимо, не знав ти, хто така Нюша. Але наприклад ти точно знаєш прізвище соліста групи Арія (Рукі Ввєрх, Іванушкі, Сплін, etc.), але без гуглу не назвеш солістів гуртів Без Обмежень, Kozak System, ТНМК, Тартак, Антитіла... Або наприклад (в залежності від твоїх інтересів) ти знаєш "гумористів" Харламова, Сабурова, Щербакова, Мусагалієва, але не чув про Сергія Ліпка (доречі, він на фронті), Свята Загайкевича, Антона Тимошенка, "Левів на джипі"...

Розумієш, що я маю на увазі?
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Ви ж розумієте, що якби не війна, то нічого б цього не було? Я би нікуди не їхала, як і всі ті "западенці-свинорили"?
Як тільки відкриють кордон - тоді й почнеться справжня евакуація з України.
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Розумієш, що я маю на увазі?
Ты знаешь, из тех, кого ты цитировал, я больше украинцев знаю. Из упомянутых "юмористов ", правда, одного Харламова. Но если в целом взглянуть - я наших гораздо больше знаю, рос. юмор лет 12-13 не смотрю (где-то на уровне реальных пацанов и интернов, ни тот, ни другой сериал не досмотрел).

Если я спрошу моих маму и тетю - они украинских исполнителей 70-80-х знают не меньше, чем российских (а так же знают молдавских, белорусских, прибалтийских, и прочих республик СССР - тогда была такая культурная политика).

Но да, я понимаю, что ты имеешь ввиду.

Это не русификация, это культурная политика. Она может идти параллельно (как сейчас в педерации - нельзя песню на украинском языке слушать), а может идти в разных направлениях, как в СССР - с одной стороны, великий и могучий, а с другой - все вывески в Одессе на украинском языке, большой пласт украинских музыкантов, поэтов/писателей и прочих культурных деятелей (ессно, идеологически выверенных, зачастую в ущерб мастерству), книги на украинском языке в ближайшем книжном - вся библиотека мира (а русскоязычные - большой дефицит и редкость, подписные издания).
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
Ви ж розумієте, що якби не війна, то нічого б цього не було? Я би нікуди не їхала, як і всі ті "западенці-свинорили"?
Як тільки відкриють кордон - тоді й почнеться справжня евакуація з України.
А чого ви дізлайкаєте? Думаю багато є таких, що не можуть\не хочуть мутити сірі схеми з бабусями-інвалідами або іти на відвертий кримінал із фальшивими документами чи хабарями. Власне закритий кордон сам по собі і є цьому доказ, держава не вірить, що якщо випустити - вернеться із приміром, відрядження чи коли провідає дітей.
 

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T
А чого ви дізлайкаєте?
Макс написав, чого.
Власне закритий кордон сам по собі і є цьому доказ, держава не вірить, що якщо випустити - вернеться.
Як так? Не вірить тільки придатним до мобілізації чоловікам?
 
Зверху