Економіка України

Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Євросоюз саботуватиме економіку Угорщини, якщо Будапешт заблокує 50 млрд євро для Києва, − Financial Times
Блок погрожує повністю припинити фінансування країни. Угорщина натомість вже заявляє про відкритість щодо використання бюджету ЄС для допомоги Україні.



Євросоюз саботуватиме економіку Угорщини, якщо Будапешт заблокує нову допомогу Україні на саміті 1 лютого. Про це пише британська газета Financial Times.

Відповідний конфіденційний план напрацювали посадовці Євросоюзу.

Якщо Будапешт відмовиться зняти вето проти допомоги Києва, Брюссель націлиться на слабкі місця економіки Угорщини, поставить під загрозу її валюту та викликатиме “крах довіри інвесторів у спробі завдати шкоди “робочим місцям та економічному зростанню””.

Серед економічних вразливостей Угорщини є “дуже високий державний дефіцит”, “дуже висока інфляція”, слабка валюта та найвищий у ЄС рівень платежів з обслуговування боргу у відсотках від валового внутрішнього продукту. Робочі місця та економічне зростання у країні значною мірою залежать від закордонного фінансування, насамперед від Євросоюзу.

Якщо прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не відступить, інші “лідери ЄС мають публічно пообіцяти назавжди припинити все фінансування Євросоюзом Будапешту з наміром налякати ринки, спровокувати обвал форинта та зростання вартості його запозичень”.

“Це Європа каже Віктору Орбану: “Досить; час стати в чергу. У вас може бути пістолет, але ми маємо базуку”, − заявив директор з Європи консалтингової компанії Eurasia Group Муджтаба Рахман.

У документі зазначається, що “у разі відсутності згоди на саміті 1 лютого інші глави держав і урядів публічно заявлять про це в світлі неконструктивної поведінки прем’єр-міністра Угорщини… вони не можуть собі уявити, що “Будапешт отримає кошти ЄС””.

Без цього фінансування “фінансові ринки та європейські та міжнародні компанії можуть бути менш зацікавлені в інвестиціях в Угорщину”, зазначено в документі. Таке покарання “може швидко спровокувати подальше зростання вартості фінансування державного дефіциту та падіння курсу валюти”.

Міністр Угорщини у справах ЄС Янош Бока заявив FT, що Будапешт не знає нічого про фінансові погрози, але його країна “не піддається тиску”.

“Угорщина не пов’язує підтримку України та доступом до фондів ЄС і закликає це зробити інші сторони. Угорщина брала і продовжуватиме брати конструктивну участь у переговорах”, − сказав він.

Однак за словами Боки, через посилення тиску на Будапешт, аби досягнути компромісу, Будапешт надіслав у суботу Брюсселю нову пропозицію. У ній зазначено, що Угорщина тепер відкрита для використання бюджету ЄС для допомоги Україні та навіть для випуску спільного боргу для його фінансування. Водночас мають бути додані “інші ньюанси, які б дали Будапешту можливість змінити свою думку пізніше”.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Україна за рік піднялася на 12 позицій в світовому Індексі сприйняття корупції
Україна покращила свої показники на 3 бали до 36 балів і посіла 104-те місце. Рік тому країна посідала 116-те місце, набравши 33 бали.



Зростання України на 3 бали – один із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за увесь час.

З-поміж сусідів Україна ще більше випереджає росію — країна-терорист у 2023 році втратила 2 бали і з 26 балами посідає 141 місце у списку. Крім цього, продовжують знижуватися бали білорусі — вона цьогоріч теж втратила 2 бали, і хоч продовжує випереджати Україну, зберігається її тенденція до просідання в СРІ. З-поміж західних сусідів показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал, але залишилася однією з лідерок за показниками СРІ серед близьких до нас країн — із 54 балами вона посідає 47 місце. Але тепер Польща ділить цю сходинку зі Словаччиною — за рік ця країна додала 1 пункт та теж набрала 54 бали. А Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, що дозволило їм розділити 76 місце із 42 балами.

Світові лідери та аутсайдери Індексу сприйняття корупції 2023 майже не змінилися. Очолює список Данія із 90 балами. За нею йдуть Фінляндія, яка набрала 87 балів, Нова Зеландія із 85 балами та Норвегія з 84 балами.

Аутсайдери в цьогорічному дослідженні теж залишилися незмінними. Сомалі втратило 1 пункт і з 11 балами посідає останнє 180 місце. А до Південного Судану та Сирії, які набрали по 13 балів та посідають 177 сходинку, цьогоріч додалася Венесуела з такими ж показниками.

Результати України, як і торік, обраховували на основі 8 досліджень, які охопили період з лютого 2021 року по вересень 2023 року.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Вперше санкційні гроші колаборантів та російського олігарха надійшли в держбюджет, – голова Фонду держмайна
Держбюджет отримав 32 млн гривень санкційних коштів.


Офіційний Telegram-канал голови Фонду державного майна України

❗️Кошти ворогів України - на відновлення інфраструктури.

Друзі, сьогодні вперше санкційні гроші починають працювати на державу. Понад 32 млн гривень вже надійшли в державний бюджет. Мова йде про власні кошти таких колаборантів, як Ворон та Сальдо і фінанси з підприємства російського олігарха Дерипаски.

🤝Це стало можливим завдяки спільній роботі Уряду, Мінʼюсту, ФМДУ, правоохоронних органів та судової ланки. Фонд, отримавши рішення суду, вживає заходи для максимально ефективного управління та розпорядження стягнутими активами. В тому числі ініціює зняття раніше накладених арештів.

Санкційні активи повинні наближати перемогу України! І це тільки початок✊
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
ЄС готовий погодитися на щорічні дебати щодо продовження виділення допомоги Україні через позицію Угорщини, – Reuters
Угорщина виступає за щорічний перегляд виділення допомоги, натомість їй хочуть запропонувати щорічні дебати. Йдеться про виділення допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки.



Лідери Європейського Союзу запропонують у четвер, 1 лютого, проводити щорічні дебати щодо запланованого пакету допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів), щоб подолати опозицію з боку Угорщини, повідомляє Reuters із посиланням на проєкт висновків саміту.

Ці кошти ЄС мають допомогти покрити потреби України на 2024-2027 роки: 33 мільярдів євро дешевих позик і 17 мільярдів євро грантів з бюджету ЄС.

Угорщина, яка підтримує тісні зв'язки з Москвою, наполягає на щорічному перегляді, що дасть їй право накладати вето на виплати щороку. Це суперечить ідеї передбачуваного фінансування, і інші країни ЄС відкидають це, але якщо гроші мають надходити з бюджету ЄС, для цього потрібна одностайність між 27 країнами ЄС, тому необхідна згода Угорщини.

В останній версії проєкту висновків саміту, з якою ознайомилося Reuters, лідери ЄС кажуть, що вони можуть проводити щорічні дебати щодо того, як Україна витрачає гроші ЄС на основі звітів Європейської комісії.

Це не дасть Угорщині права вето на гроші, але може викликати занепокоєння.

“Європейська Рада щороку проводитиме дебати щодо реалізації механізму з метою надання вказівок щодо підходу ЄС до ситуації, що виникла внаслідок агресійної війни Росії проти України”, – йдеться в проєкті.

Невідомо, чи погодиться Угорщина.

Дипломати кажуть, що Будапешт хоче не тільки щорічного права вето, але також не бажає брати участь у вищих витратах на обслуговування спільних запозичень ЄС для фонду відновлення. Зокрема, Будапешт скаржиться, що не отримав від ЄС свої гроші через звинування у проблемах з верховенством права в країні.

Оскільки кошти відновлення для Угорщини все ще заморожені, а програма закінчується в 2026 році, Будапешт також хоче, щоб ЄС продовжив термін дії програми на два роки до 2028 року.

Дипломати та офіційні особи ЄС стверджують, що ні звільнення від сплати вищих процентних витрат, ні розширення програми відновлення фонду не є юридично можливими.

Тим часом Єврокомісія чекає від країн ЄС більшої підтримки у питанні наступних заходів проти Угорщини, що зрештою можуть привести до позбавлення її права голосу. Вона не хоче посилювати вжиті проти Угорщини заходи за Статтею 7 Договору про Євросоюз, відомою як "ядерний варіант", допоки країни-члени не матимуть "переконливої більшості" в цьому питанні.
Post automatically merged:

Єврокомісія пропонує продовжити "економічний безвіз" ще на рік, але зі змінами
Для найбільш чутливих продуктів – м’яса птиці, яєць і цукру – передбачено екстрене гальмування, яке стабілізувало б імпорт на рівні середніх обсягів імпорту в 2022 і 2023.



Єврокомісія пропонує продовжити призупинення імпортних мит і квот на український сільськогосподарський експорт до Євросоюзу ще на рік, до літа 2025. Водночас вона хоче посилити захист сільськогосподарської продукції країн блоку, тож змінить правила.

Продовження лібералізації української продукції є частиною зобов'язань ЄС підтримувати Україну. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

"Ці автономні торговельні заходи (АТМ) діють із червня 2022 року та є ключовим стовпом непохитної підтримки ЄС України та її економіки. Заходи сприяють полегшенню важкої ситуації, в якій опинилися українські виробники та експортери внаслідок неспровокованої та невиправданої агресивної війни з боку Росії", – йдеться у повідомленні.

Хоча головною метою заходів є підтримка України, вони також враховують делікатність фермерів ЄС та інших зацікавлених сторін. З цією метою та враховуючи значне зростання імпорту деяких видів сільськогосподарської продукції з України до ЄС у 2022 та 2023, оновлені правила містять посилений захисний механізм. Це гарантує швидке вжиття заходів щодо виправлення ситуації у разі значних збоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох держав-членів.

Для найбільш чутливих продуктів – м’яса птиці, яєць і цукру – передбачено екстрене гальмування, яке стабілізувало б імпорт на рівні середніх обсягів імпорту в 2022 і 2023. Це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить ці обсяги, мита будуть повторно введені, щоб обсяги суттєво не перевищували показники попередніх років.

Паралельно Комісія пропонує ще на один рік продовжити призупинення всіх мит на молдовський імпорт, які діють з липня 2022.

Тепер ці пропозиції розглядатимуть Європарламент і Рада Євросоюзу. Мета полягає в тому, щоб забезпечити плавний перехід від поточного режиму роботи правил до нових до моменту закінчення терміну дії поточних режимів 5 червня 2024 для України та 24 липня 2024 для Молдови.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Це не дасть Угорщині права вето на гроші, але може викликати занепокоєння.
Якщо Угорщина на це погодиться, то молодці ЄС нагнути Орбана. Най потім висловлює занепокоєння скільки завгодно.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Є угода: всі 27 членів ЄС погодилися виділити 50 млрд євро Україні
Президент Європейської Ради Шарль Мішель оголосив про консенсус.




Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України

⚡️ Європейська рада підтримала створення нового фінансового інструменту для України Ukraine Facility. Рішення підтримали усі 27 країн-членів ЄС.

Ukraine Facility — це чотирирічна програма загальним обсягом 50 млрд євро. Значна частина цих коштів буде спрямована до держбюджету й допоможе у фінансуванні бюджетного дефіциту.

Ще один компонент програми передбачає створення спеціального інвестиційного інструменту для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Він дозволить залучити додаткові кошти на інвестиції.

Вдячний Президенту Євроради Шарлю Мішелю та лідерам держав-членів ЄС за непохитну підтримку. Кожен ваш голос — це вагомий внесок у нашу спільну перемогу.

Всі 27 країн членів Євросоюзу погодилися на надання Україні 50 млрд євро, повідомив президент Євроради Шарль Мішель.

Про це він сказав у X після офіційного початку саміту лідерів ЄС у Брюсселі. Відкриттю зустрічі передували обговорення з окремими лідерами, зокрема угорським прем'єром Віктором Орбаном.

"У нас є угода. Всі 27 країн-членів погодилися на додаткові 50 млрд євро допомоги для України в рамках бюджету ЄС", – сказав він.

Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України.

"ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту", – додав президент Євроради.

Угорщина вимагала, щоб лідери ЄС щороку голосували за продовження допомоги, а не схвалили один раз на всі чотири роки. Єврокомісія натомість запропонувала не голосування, а щорічні дебати.

Згідно з документом, з яким ознайомився The Guardian, лідери домовилися про такий текст:

"На основі щорічного звіту Комісії про реалізацію Механізму для України Європейська Рада щороку проводитиме дебати щодо Механізму з метою надання вказівок. У разі потреби через два роки Європейська Рада запропонує Комісії внести пропозицію для перегляду в контексті нової MFF".

Прессекретар Шарля Мішеля підтвердив, що Віктор Орбан домовився з іншими лідерами ЄС про надання Україні пакету підтримки на 50 мільярдів євро.

Він нарешті піддався тиску після серії зустрічей минулої ночі та сьогодні вранці з прем’єр-міністрами Італії, Франції та Німеччини. Брюссель і Будапешт домовилися про два компроміси – через два роки Єврокомісія проведе перегляд витрат. Але за це буде голосування. Буде також додатковий захід щодо механізму обумовленості верховенства права, сказав речник.
Post automatically merged:

Ukraine Facility: перший транш допомоги може надійти до України вже у березні
За виконання всіх умов і вимог підтримка в рамках програми надаватиметься щоквартально.


 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Я думал, про социально-экономические критерии.
Це не зміниться.

Будемо одними з найбіднішими в європі як і були. Для того щоб це змінилось треба відкривати економіку для всіх бажаючих, включаючи з вирівнюванням тарифів (всіх, не лише комунальних), і зрозумілі регуляції (щоб не міг якийсь ноунейм взяти і підісрати бізнесу своїм рішенням). А далі вже й суди мають теж бути відповідними.

Це що описано вище можна було почати робити вже зараз, це не робиться бо тоді багато людей які мають владу, і їх сім'ї і рішальщики навколо залишаться без роботи.

Тому навіть якщо війна закнічиться сьогодні, українцям залишиться і надалі бути бідняками.
 

ГлавБухАрик

Осінт-профанатор
Реєстрація
01.01.24
Місто
Kyiv

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Це за умов, що нам перестануть донатити.
Війна ще не закінчилась:
- сусіди не хочуть бачити наші товари на їхніх ринках.
- гроші в бюджет теж вже не хочуть давати.

А в цьому році закінчується контракт на транзит газу, відповідно ціни на енергоносії мають вирости бо зараз це була непряма субсидія.

Після війни взагалі всі заб'ють на україну, і будуть праві, що крім україни проблем немає у людей, по світі? Якщо українцям самим не цікаво створювати можливості для заробітку власного народу, то іншим тим більше.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa <--> Berlin
andreuskas, за счёт транзита можно было решать какие-то вопросы, сейчас для решения этих вопросов надо "снимать" деньги с потребителей.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
ЄС планує в березні почати виплати Україні з ухвалених 50 млрд євро
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про досягнення політичної угоди.




Євросоюз має на меті почати виплачувати Україні кошти з ухвалених 50 млрд євро уже в березні. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона повідомила, що вчора ввечері досягнули політичної угоди щодо цих виплат. Фон дер Ляєн запевнила, що Європа вірна своєму слову.

"Ми продовжуватимемо забезпечувати вкрай необхідне фінансування та передбачуваність для нашого відважного партнера та кандидата на членство. Ми плануємо почати виплати в березні", – повідомила вона.

Угода, про яку йдеться, була укладена між Європарламентом і Єврорадою, пише Politico.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Канада ухвалила нову угоду про вільну торгівлю з Україною
Консерватори критикували законопроект через "вуглецеве ціноутворення".



Палата громад Канади ухвалила оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною, яку підписали ще у вересні премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо та президент Володимир Зеленський, — пише CBC.

Угоду прийняли незважаючи на заперечення депутатів-консерваторів, які критикували законопроект через "вуглецеве ціноутворення".

Відповідний законопроект викликав довгі дискусії після того, як консерватори звинуватили ліберальний уряд у тому, що він нав'язав положення про "вуглецеві квоти". У свою чергу ліберали звинуватили консерваторів у відмові від України.

"Для того, щоб ця торговельна угода була реалізована, Україна повинна погодитися на запровадження податку на викиди вуглецю. Це не те, що ми можемо підтримати", — сказав лідер Палати представників Консервативної партії Ендрю Шир.

Торговельна угода не вимагає від українського уряду зобов'язання запровадження податку на викиди вуглецю. Вона містить положення про те, що країни будуть співпрацювати щодо "просування ціноутворення на викиди вуглецю та заходи, які будуть спрямовані на зменшення його викидів".
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
У січні ВВП України зріс на 3,5% у порівнянні з січнем минулого року
Це відбулось завдяки розширенню логістичних можливостей та зростанню інвестиційного попиту.


 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Vint, Проблема не в тому, що крадуть, а в тому, що мало дають і вже після крадіжки залишається недостатньо людям...
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Vint, Проблема не в тому, що крадуть, а в тому, що мало дають і вже після крадіжки залишається недостатньо людям...
- Тату, кажуть, тобі зменшили зарплату. Це означає, що ти менше питимеш?
- Ні, синку, це означає, що ти менше їстимеш.
 
Зверху