CDMA-оператор Інтертелеком обіцяв внести кошти до кінця червня, але йому завадила тривала процедура фінансового моніторингу, що проводиться відносно кредитуючої компанії з ЄС.
1 липня закінчився термін, до якого
CDMA-оператор Інтертелеком обіцяв внести кошти для отримання 4G-ліцензії, щоб конкурувати з «великою трійкою» телеком-операторів в одному діапазоні.
НВ Бізнес з’ясував, чи вдалося йому виконати взяте на себе зобов’язання.
Нагадаємо, в рамках підписаного раніше меморандуму про впровадження 4G в діапазоні частот нижче 1 ГГц і відповідних домовленостей, Інтертелеком мав відмовитися від ряду смуг частот, якими він користується, і
до 10 березня внести оплату в розмірі 194,6 мільйона гривень за 4G -ліцензії. Ліцензія повинна була почати діяти з 1 квітня. Але цього не сталося: Інтертелеком тоді оплатив тільки один мільйон гривень і попросив у телеком-регулятора відстрочку.
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, пішла на поступки, фактично продовживши термін оплати ліцензії
до 1 квітня. Але грошей за ліцензію держава так і не отримала, а оператор попросив про чергову відстрочку платежу, на яку регулятор відмовився піти. В результаті НКРЗІ анулювала рішення про видачу Інтертелекому ліцензій. Частоти, від яких оператор добровільно відмовився, за умови отримання замість них 4G ліцензій, регулятор не повернув (без виконання взятих Інтертелекомом зобов’язань по вивільненню смуг частот процес впровадження LTE-900 просто не відбувся б —
НВ Бізнес).
CDMA-оператор звернувся до суду, отримавши примарний шанс відвоювати 4G ліцензію і встигнути з оплатою хоча б
до липня: суд призупинив дію рішення НКРЗІ про анулювання свого рішення про видачу 4G ліцензії, а Нацкомісія таке рішення суду поки не змогла оскаржити (засідання апеляційного суду призначене на кінець липня).
Знову не встигли
У травні 2020 року Інтертелеком
повідомляв, що знайшов кошти на оплату 4G-ліцензії, а «результати тривалих переговорів
[з кредитором — НВ Бізнес] були оформлені належним чином відповідним договором про фінансування, який вже зареєстрований в НБУ, і ці факти вказують на можливість повної сплати коштів до держбюджету України в червні 2020». На той момент Інтертелеком не приховував оптимізму, отримавши своєрідну підтримку навіть від
Офісу президента. Однак, як з’ясували журналісти НВ Бізнес, станом на 1 липня у телеком-регулятора немає інформації про повну або хоча б часткову (крім 1 мільйона гривень, який переказали в березні) оплаті Інтертелекомом ліцензії на надання послуг зв’язку четвертого покоління.
Відсутність оплати в ними ж призначений термін підтверджують і джерела НВ Бізнес в CDMA-операторі. Як вдалося з’ясувати, на даний момент процедура ідентифікації (KYC) / фінансового моніторингу, що проводиться відносно кредитуючої компанії з ЄС вже пройдена, але кошти на рахунок оператора поки не надійшли. Процес надходження коштів оператору, за розрахунками джерел НВ Бізнес, може затягнутися на кілька тижнів. Більш того, згідно з отриманими даними, в Інтертелекомі пріоритетом бачать оплату в першу чергу саме за CDMA-ліцензії в деяких областях (і отримані кошти спочатку направлять саме туди), а потім вже на оплату ліцензії на 4G.
Контекст.
Європейський фінансовий моніторинг — контроль фінансових транзакцій з метою протидії легалізації (відмиванню грошей), отриманих злочинним шляхом, протидії фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового ураження. До речі, в Україні нещодавно прийнятий аналогічний закон «Про запобігання та протидію легалізації (Відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».
Процес йде
Попри відсутність оплати за 4G, Інтертелеком все ж продовжує виконувати взяті на себе раніше зобов’язання, даючи можливість будувати 4G-мережу трьом іншим мобільним операторам. Так завдяки сприянню Інтертелекому, українські мобільні оператори «великої трійки»
(Київстар, Vodafone Україна і
lifecell) 19 червня офіційно
почали рефармінг (обмін) частот в діапазоні 900 МГц в Закарпатській області, а до кінця літа проведуть його ще в восьми областях на заході України. Як
повідомила представник НКРЗІ
Богдана Півень, до кінця липня має включитися LTE-900 у Волинській, Тернопільській та Рівненській областях. Вона також зазначила, що Інтертелеком вже виконав свої зобов’язання в строк, відключивши верхні (9−15) канали CDMA і повністю переналаштував фільтри своїх базових станцій в 20 областях, а в чотирьох областях, що залишилися, роботи по рефармінгу з боку Інтертелекому будуть повністю завершені до 19 липня.
Сьогодні, 1 липня, почали діяти 4G — ліцензії Київстар, Vodafone Україна і lifecell. За них «велика трійка» оплатила сумарно понад 600 мільйонів гривень.
CDMA-оператор Інтертелеком обіцяв внести кошти до кінця червня, але йому завадила тривала процедура фінансового моніторингу, що проводиться відносно кредитуючої компанії з ЄС.
nv.ua