Ви використовуєте застарілий браузер. Цей та інші сайти можуть відображатися в ньому некоректно. Необхідно оновити браузер або спробувати використовувати інший.
Національний банк України на засіданні в четвер, 26 січня, очікувано не змінив облікову ставку – вона залишилась на рівні 25%
www.epravda.com.ua
Національний банк України на засіданні в четвер, 26 січня, очікувано не змінив облікову ставку – вона залишилась на рівні 25%.
Про це повідомляє “Економічна правда” із посиланням на брифінг голови НБУ Андрія Пишного.
Також правління НБУ вирішило продовжити підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів.
За словами голови Нацбанку, такі кроки сприятимуть подальшому зростанню привабливості гривневих активів, підтриманню курсової стабільності та поступовому зниженню інфляції.
Що стосується інфляції, то впродовж останніх місяців вона стабілізувалась, але залишається на високому рівні.
За підсумками 2022 року споживчі ціни зросли на 26,6%, водночас впродовж останніх трьох місяців показник інфляції в річному вимірі майже не змінювався.
"Стабілізації інфляційного тиску сприяли деокупація територій, розширення пропозиції продуктів харчування та слабший споживчий попит в умовах енергетичного терору Росії. Стримували інфляцію й незмінні тарифи на житлово-комунальні послуги, фіксований курс гривні та налагодження логістики", – зазначив Пишний.
А такі заходи регулятора, як запровадження депозитних інструментів для хеджування валютного ризику, а також обмежений розмір монетизації бюджету сприяли стабілізації ситуації на готівковому валютному ринку наприкінці 2022 року.
"Водночас ціновий тиск залишається значним через наслідки війни, у тому числі руйнування підприємств та інфраструктури, порушення ланцюгів виробництва та постачання. Крім того, витрати бізнесу й надалі зростали внаслідок енергетичного терору Росії. Інфляційні очікування, попри стабілізацію, залишалися підвищеними", – додав очільник Нацбанку.
Post automatically merged:
НБУ покращив прогноз інфляції в 2023 році
Прогноз покращився на 2,3%.
У Національному банку покращили свої прогнози щодо показників інфляції в Україні у 2023 році з 21% до 18,7%
www.epravda.com.ua
У Національному банку покращили свої прогнози щодо показників інфляції в Україні у 2023 році з 21% до 18,7%.
Про це повідомляє “Економічна правда” із посиланням на брифінг голови Національного банку Андрія Пишного.
"Національний банк прогнозує сповільнення інфляції до 18,7% у 2023 році. Цьому сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабший споживчий попит в умовах відключень електроенергії", — повідомив Пишний.
На 2024 рік Нацбанк прогнозує подальше сповільнення темпів інфляції — до 10,4% (у попередньому прогнозі йшлося про інфляцію нижче 10%), а на 2025 рік — 6,7%.
"Основний внесок в інфляцію в ці роки матиме адміністративна компонента через необхідність приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до ринкових рівнів", — пояснили у Нацбанку.
Крім цього, голова НБУ додав, що меншим темпам інфляції буде сприяти те, що український бізнес зумів пристосуватися до викликів війни.
⬇️ Оборот готівки в касах банків за 2022 рік знизився порівняно з попереднім роком. Причинами цього стали наслідки військової агресії рф – зниження економічної активності, руйнування інфраструктури та вимушена міграція українців за кордон. Так, обсяг надходжень готівки до кас банків за 2022...
t.me
Серед причин зниження економічної активності, руйнування інфраструктури та вимушена міграція українців за кордон через повномасштабне вторгнення Росії.
НБУ прогнозує збереження безробіття на рівні 26% у 2023 році з ослабленням у 2025-му
Очікується, що у 2024 році рівень безробіття зменшиться до 20%, а у 2025 - до 17,6%.
У 2023 році інфляція сповільниться до 18,7%, а реальний ВВП зросте лише маржинально – на 0,3%. Інфляція знижуватиметься і в наступні роки, а економіка повноцінно відновлюватиметься насамперед за...
bank.gov.ua
Номінальні доходи домогосподарств підвищуватимуться, зокрема завдяки адаптації реального сектору до роботи в умовах високих ризиків та значним видаткам на оборону й безпеку. Водночас, у реальному вимірі зарплати зростатимуть повільно через значну інфляцію: у 2023 році – на 3,3%, а у наступні два роки – ще на 6,5% та 4,3% відповідно.
Рівень інфляції у 2023 році, як очікують у Нацбанку, сповільниться до 18,7%, а реальний ВВП - зросте лише маржинально – на 0,3%.
У НБУ оцінили вплив дефіциту електроенергії на економіку за двома сценаріями - базовим та песимістичним
Зважаючи на масштаби пошкоджень, енергосистема України продемонструвала високу гнучкість та адаптивність.
НБУ розглянув два сценарії подальшого розвитку подій з дефіцитом електроенергії. Базовий – передбачає відносно швидке відновлення енергосистеми завдяки ремонтам та оперативним поставкам обладнання. Песимістичний – враховує суттєвіші руйнування енергогенеруючих підприємств або магістральних мереж, тимчасову зупинку окремих блоків АЕС через зниження маневреності системи, суттєві втрати у тепло- та газопостачанні, а також тимчасові тривалі відключення е/е в дефіцитних областях України.
Зазначається також, що дефіцит електроенергії призводить до втрат зовнішньої торгівлі, передусім - через збільшення імпорту нафтопродуктів та енерготоварів. У базовому сценарії втрати у 2023 році оцінено у $2 млрд та ще e $0,5 млрд у 2024 році, в негативному – $4 млрд та $1,2 млрд відповідно.
У січні міжнародні резерви України зросли на 5%, - НБУ
Це відбулося завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти НБУ для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку нашої держави.
Станом на 1 лютого 2023 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 29 921,8 млн дол. США. У січні вони зросли на 5% завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували...
Це інтерв’ю супроводжували три повітряні тривоги: одна закінчилася за 10 хвилин до початку розмови, наступна змусила нас перерватися на декілька хвилин, інша пролунала через 7 хвилин після закінчення. НБУ має укриття, обладнане всім необхідним. А розповідь про нього допомогла продемонструвати...
Це інтерв’ю супроводжували три повітряні тривоги: одна закінчилася за 10 хвилин до початку розмови, наступна змусила нас перерватися на декілька хвилин, інша пролунала через 7 хвилин після закінчення. НБУ має укриття, обладнане всім необхідним. А розповідь про нього допомогла продемонструвати...
Цей сайт використовує файли cookie, які допомагають персоналізувати Ваш контент і зберегти вхід в систему, якщо Ви зареєстровані.
Продовжуючи користуватися цим сайтом, Ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie.