Печи, духовки и прочее

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Як на мене поступаються і духовки і плити також, ставив би собі індукційну, навіть якщо є газ. Технології впираються в температуру горіння. Наймодерновіша підвода швидше старого гольфа не поїде)
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
настав час оновити газову плиту. Нова буде з духовкою.
Конфорки - газові. А ось щодо духовки виникли срачіки електро чи газова. На користь електричної висловлюються, що вона краще готує, рівномірно і т.д.іт.п..... На користь газової - економія електричної потужності квартири.
Невже технології духовок залишилися на рівні 80-х років і плити Дружківка? Невже сучасні газові духовки нормальних виробників так поступаються якістю електричним версіям?
Обзори читав, вникав. 99% з них - рекламна замануха.
Якщо брати газову то треба щоб була або конвекційна, або щоб мала зверху тен.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Кочевник я обома руками за електрику. Мав сучасну газову (з вертелом та грилем, якими дуже часто користувався - крильця виходять "пальчики оближеш"), зараз електрична.
Тут справа не в "якості", газова також підтримувала потрібну температуру. І ККД духовки дуже великий (на відміну від газових комфорок, які тіки трохи ефективніші за багаття). Але от з електрикою набагато більше комфорта та можливостей. Те, чого нема в газовій - це таймерів (включення та відключення, особливий жир це відключення для забудьків), нема варіантів нагріву низ-верх-гріль-зад-обдув в різних комбінаціях (в газовій тільки низ або тільки верхній гриль). В газовій мінімальна температура буда десь 70° - не було можливості робити сушку при 40 з обдувом, або "дуже ніжну" тільки обдувом з кімнатною температурою Та і обдува вабщє не було... Ну і газ така штука, яку стрьомно ставити "на ніч без нагляду" (хоч там і газ-контроль був). А в електричній поставив сушитись на ніч (з нічним тарифом 0,5), поставив таймер вимкнення на 8 годин і пішов спати.
Газ випалює кисень, та генерує багато вологи (привідкрите віконце та витяжка це необхідність).
До газу я більше не повернуся, і купа друзів-знайомих, в яких було і одне і інше, такої ж думки.
Ще хтось каже, шо H2O+CO2 від згорання газу шось там не так добре на їдло впливають (хз, не помітив), хтось каже, шо згорівші домішки з газу їжа може "впитувать" (тут може і є якесь раціональне зерно, в нас не 100% чистий метан, хай тіх домішок мізер, але вони є).
Единий плюс - в газових потужність набагато більша, і по об'єму вони теж зазвичай більші.
І таки да, електричка при варіанті верх+низ готує рівномірніше, ніж газова "тільки низ"
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Для того, щоби встановити повністю електричну плиту, потрібно переробити електропостачання майже цілого під'їзду. Дешевше іншу квартиру купити.

Мене не цікавлять всі свістєлко-пєрдєлки, а цікавить саме відмінність між електричною духовкою і газовою.

Наскільки я розумію, суттєвих відмінностей - дві.
1. Можливість встановити тен нагорі електродуховки, за рахунок чого можна досягнути більш рівномірного розподілу температури.
В газовій духовці це вирішується наявність вентилятора.
2. Більш точне підтримання температури електродуховкою. Ніби для газових вже винайшли якісь нові клапани, що краще регулюють подачу газу.

Наскільки пункти 1 і 2 зараз просунулися для газових духовок?
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Газова теж точно підтримувала температуру, тут відмінностей нема. Відмінності в присутності невеликих температур, газова їх не мала.
Якшо є комбіновані моделі, з нижньою горєлочкою, верхнім електротеном та обдувом - то рівномірність прогріва повинна бути аналогічна електричній.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Що ще згадав - в електричній тени працють "увімкнено-вимкнено". В газовій потужність полум'я "модулюється", термостат грається з клапаном, і виставля полум'я від мінімального до максимального.
А крутілки шо в одній, шо в іншій однакові, виставляєш потрібну температуру, все інше робить автоматика. Хіба шо в газовій крутілка була одна (в якій або температура низа, або гріля - при повороті в інший бік), а в електричній ручка температури та ручка режимів.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Є на дачі індукційна плита Clatronic на 2 комфорки. Вчора при використанні правої комфорки вибило автомати на лічильнику і тепер як тільки провод вмикажш в розетку - вибиває автомати лічильника. Розібрав плиту


Відключив праау комфорку, аатомати не вибиває. Почав придивлятися уважно
І помітив, що спиралі {обмотки} на правій комфорки {на 11 годин} наче торкаються одна одної. Від цього може бути КЗ і вибивати автомати? Поміж обмотками повині ж бути проміжки?
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Поміж обмотками повині ж бути проміжки?
Так.
Від цього може бути КЗ і вибивати автомати?
Саме від цього вибиває, потужність значно виросла.
а іскрити неповино в місці, де обмотка торкається одна одної? до цього працювало без нарікань, а ось коли розібрав, топомітив, що проміжки порушились через деформацію частини обмотки вона була в тому місці трохи "вздутою". Цікаво через що ця деформація зявилася - перегрів ? І чому запобіжники тоді не спрацювали в цій плиті? Спробував відновити ппоміжки - поки не вихоить це зробити. Відключив праву комфорку, щоб користуватися хоча би лівою
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
Поміж обмотками повині ж бути проміжки?
Так.
Від цього може бути КЗ і вибивати автомати?
Саме від цього вибиває, потужність значно виросла.
а іскрити неповино в місці, де обмотка торкається одна одної? до цього працювало без нарікань, а ось коли розібрав, топомітив, що проміжки порушились через деформацію частини обмотки вона була в тому місці трохи "вздутою". Цікаво через що ця деформація зявилася - перегрів ? І чому запобіжники тоді не спрацювали в цій плиті? Спробував відновити ппоміжки - поки не вихоить це зробити. Відключив праву комфорку, щоб користуватися хоча би лівою
Спробуй термоскотч просунути між ними де замикає.
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Ні, але на крайній випадок провірити чи діло в замкнутих витках хватить.
буде достатньо звичайного папірця дя перевірки?
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
Ні, але на крайній випадок провірити чи діло в замкнутих витках хватить.
буде достатньо звичайного папірця дя перевірки?
Думаю якщо тільки для того щоб увімкнути з котушкою, але не класти посуд, ще є підозра що там здох або паршиво крутить "карлсон".
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
буде достатньо звичайного папірця дя перевірки?
Краще слюду, або щось вогнетривке, щоби не спалахнуло.
слюдою може здерти і так хреновий лак на тих люміньових дротах.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Ні, але на крайній випадок провірити чи діло в замкнутих витках хватить.
буде достатньо звичайного папірця дя перевірки?
Думаю якщо тільки для того щоб увімкнути з котушкою, але не класти посуд...
я випробовую у розібраному стані як на фото - тільки вмикаю у розетку - одразу вибиває. Я розумію, що плита знаходиться у вімкнутому стані і я не можу її вимкнути кнопкою бо одразу вибиває
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
Ні, але на крайній випадок провірити чи діло в замкнутих витках хватить.
буде достатньо звичайного папірця дя перевірки?
Думаю якщо тільки для того щоб увімкнути з котушкою, але не класти посуд...
я випробовую у розібраному стані як на фото - тільки вмикаю у розетку - одразу вибиває. Я розумію, що плита знаходиться у вімкнутому стані і я не можу її вимкнути кнопкою бо одразу вибиває
Там без тестера не обійтися, бажано було б заміряти що саме коротить, можна спробувати поставити на місце тої котушки котра коротить, робочу, щоб не вибивало автомати включай в розетку через лампочку ілліча ват на 100.
 
Зверху