osot056

ОптимисТ
Реєстрація
07.09.08
Місто
г. Днепр
Телефон
ASUS ZenFoneMax+Fly TS107
Страховой стаж , если не оплачены взносы с работы , не учитывается . Проверку отчислений нужно делать в ПФ , а то на работе в бухгалтерии всегда всё в порядке . ;)
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T
Так чекайте, стаж та страховий стаж це різні речі. Універ що за вас платив страхові внески до ПФУ?
Так сейчас вроде как только одно понятие - страховой стаж и в него долженно входить обучение в ВУЗе
Не совсем. Служба в армии, например, считается за стаж для начисления пенсий, но страховые взносы они начали платить с середины 2000-х (с 2006 вроде)
 

Optimus

~~~
Реєстрація
06.08.16
Місто
Херсон
Телефон
Sony XZ1c

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
страховой стаж с универа по какой год включительно считается?
Я запрашивал у них информацию по моему такому же случаю через ЛК на портале.
Был получен вот такой заумный ответ:
Тоже им писал через ЛК, но пока не ответили
 

Optimus

~~~
Реєстрація
06.08.16
Місто
Херсон
Телефон
Sony XZ1c
Будет любопытно сравнить ответы. Моему запросу уже полтора года, может что сдвинулось в умах чиновников законодательстве...
 

ed4t

Заблокирован
Реєстрація
06.08.16
Місто
Славянск
Телефон
кнопочный
Просто у меня почему-то в лк неучитывается этот стаж, там написано мол страховой стаж хх лет, пересчитал - все верно xx лет = равно сколько я именно работаю и уплачено есв с моей зарплаты, а вот как раз 5 лет универа в хх лет страхоаого стажа не включено
Стаж за обучение в уч.заведении будет учитываться тогда, когда оформишь пенсию. И то потребуют предоставить оригинал диплома и ВЫПИСКУ с оценками к диплому. Причём в разделе "страховой стаж" ничего не изменится, а увидишь только в детальном "протоколе назначения пенсии".
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Просто у меня почему-то в лк неучитывается этот стаж, там написано мол страховой стаж хх лет, пересчитал - все верно xx лет = равно сколько я именно работаю и уплачено есв с моей зарплаты, а вот как раз 5 лет универа в хх лет страхоаого стажа не включено
Стаж за обучение в уч.заведении будет учитываться тогда, когда оформишь пенсию. И то потребуют предоставить оригинал диплома и ВЫПИСКУ с оценками к диплому. Причём в разделе "страховой стаж" ничего не изменится, а увидишь только в детальном "протоколе назначения пенсии".
И то только для тех, кто окончил ВУЗ до 01.01.2004г.
 

ed4t

Заблокирован
Реєстрація
06.08.16
Місто
Славянск
Телефон
кнопочный
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Тепер мені стало цікаво чи моє навчання за кордоном входить до стажу...
 

ed4t

Заблокирован
Реєстрація
06.08.16
Місто
Славянск
Телефон
кнопочный
Тепер мені стало цікаво чи моє навчання за кордоном входить до стажу...
На практике обучение в республиках СССР (до развала союза) точно засчитывается в стаж.
А вообще про учёбу в забугорье в законе упоминаний нет:
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким до страхового стажу зараховуються лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).

Перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону № 1058. Цим переліком не передбачено такої категорії осіб, як студенти. Особи, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах після 1 січня 2004 року можуть скористатися своїм правом на добровільну участь у сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України у порядку, передбаченому статтею 12 Закону № 1058.

Разом з тим у пункті 4 статті 24 Закону № 1058 зазначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Види трудової діяльності, що зараховувалися до стажу роботи, який давав право на трудову пенсію у період до 1 січня 2004 року, визначено статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Згідно із пунктом «д» зазначеної статті до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Таким чином, при обчисленні пенсії страховий стаж за періоди після 1 січня 2004 року визначається згідно із Законом № 1058, а за періоди до 1 січня 2004 року — згідно із Законом № 1788. Отже, якщо, наприклад, особа навчалася за денною формою навчання з 1 вересня 2001 року по 20 червня 2005 року, то до страхового стажу буде зараховано період з 1 вересня 2001 року по 31 грудня 2003 року. Період навчання з 1 січня 2004 року по 20 червня 2005 року буде зараховано до страхового стажу лише за умови добровільної сплати цією особою страхових внесків до Пенсійного фонду України. Форма власності навчального закладу для визначення стажу роботи значення не має.
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: idea

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Посмотрел свою статистику в ПФ - есть информация об обучении в ВУЗе, стаж посчитан только до 01.01.2004 (я учился до июня 2004-го). Взносы - по нулям, поэтому в страховой стаж этот период не включен. У жены на портале вообще никакого упоминания про ВУЗ. Хотя и у нее, и у меня есть запись в трудовой про обучение.
 

ed4t

Заблокирован
Реєстрація
06.08.16
Місто
Славянск
Телефон
кнопочный

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
Подтверждаю - жене засчитали техникум (правда, не в страховой, а в общий стаж, т.к. он был окончен без малого 40 лет назад).
 

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис

ed4t

Заблокирован
Реєстрація
06.08.16
Місто
Славянск
Телефон
кнопочный
Ну в пенсию же он посчитался?
Посчитался. На размер начисления пенсии стаж за учёбу, конечно же, не влияет. Но если без него будет стаж менее 27 лет (на 2020 год), то вместо минимальной пенсии (с 1 декабря 2019 г - 1638 грн.) назначат "социальное пособие", которое ещё меньше указанной мизерной суммы.
 
Останнє редагування:

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
Подтверждаю - жене засчитали техникум (правда, не в страховой, а в общий стаж, т.к. он был окончен без малого 40 лет назад).
Ну в пенсию же он посчитался?
Разумеется. Дневная же форма обучения.
 

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T
Мені службу не зарахували :(
Моей (11 лет и 2 месяца) тоже нет в ЛК в ПФУ - это потому, что она (как и МВД) отображается не в ОК-5, а в какой-то другой форме, щас уже не вспомню. Но при расчёте пенсии службу учитывают.
 
Зверху