Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Написав таки диктант. Нічого складного у принципі. Тема не дуже цікава: як у школі :)
Але наші вчительки були фашистками у порівнянні з ним. Не казали де яке речення, от уже не можу згадати, чи попереджали про абзаци, чи теж потрібно було здогадатись по інтонації.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Пишу, як на душу ляже - вільним стилем.
да у тебя почерк выглядит значительно лучше чем мой. А если сравнить с почерком моего старшего сына - так просто образец каллиграфии :D Тот у меня пишет НАСТОЛЬКО КОРЯВО, что хочется убиться_ап_стена 🤦‍♂️
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
SoftServe до дня мови та писемности, який сьогодні відзначають в Україні, анонсувала запуск сайту для популяризації української мови серед викладачів позашкільних гуртків та секцій. Платформу створено у межах співпраці з ГО «‎Навчай українською».

Сайт створено для просування ініціятиви «‎Навчай українською» серед викладачів. Також там зібрано інформацію щодо різноманітних активностей. Зокрема, мовомаратони та челенджі, у межах яких учасники практикують українську та опановують професійну лексику. За останній рік участь у заходах взяло близько 2000 викладачів та ще 1000 розпочали навчання цього листопада.

Сайт також пропонує перелік гуртків та секцій (танцювальні студії, музичні школи, спортивні секції тощо), де викладають лише українською мовою. Наразі він налічує понад 400 закладів у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі. Цей список постійно доповнюється та розширюватиметься на інші міста України.

Автори проєкту обіцяють активно розвивати платформу та розширювати її функціональні можливості. Наразі волонтери працюють над створенням блоку новин, покращенням налаштувань та функціоналу для челенджів та маратонів.

 
Останнє редагування:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
от вы в школе не написались?... 🤦‍♂️
Меня в школе и технаре таааааак закумарили диктовкой всякого бутора, шо у меня ажно выработался особый-корявый почерк для скоростной записи диктовок. Не претендую на стенографирование, но записать могу с большущей скорость. Выглядеть конечно будет не каллиграфично, но вполне читаемо другими людьми.
У мене не було проблем з мовами, тому диктанти завжди писав добре на 4-5.

Пам'ятаю, у перших класах прийшла одна стара шкапа (вчителька) на заміну то била нас лінійкою по руках, хто негарно писав, а хто лівою - то взагалі мав писати правою, соромила.
Але все одно у нашій школі і без того була мода на гарні почерки.
А коли я приїхав до Польщі і побачив як там люди пишуть, при чому усі поголівно, у мене був шок. Це у наших вчительок був би щоденний інфаркт. Там гарно писали лише відмінники, і то не всі. Так що за відсутності практики і у мене почерк погіршився.
Тому там так люблять тести - бо не треба почерк розбирати :) аби прізвище прочитать :) а деякі, щоб і того не читать, вимагають замість імені номер студентського.
 

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий
до дня мови та писемності
Писемности, Кнедличе!
Одна лише людина на форумі була писала родовий м'якої ґрупи як слід, і той дезертирував. Гггг..
у меня ажно выработался особый-корявый почерк
А я за собой заметил, что уверенно могу писать только цифры, личную подпись и фразу "не передбачено". ))
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
до дня мови та писемності
Писемности, Кнедличе!
Одна лише людина на форумі була писала родовий м'якої ґрупи як слід, і той дезертирував. Гггг..
у меня ажно выработался особый-корявый почерк
А я за собой заметил, что уверенно могу писать только цифры, личную подпись и фразу "не передбачено". ))
Звісно!
Копі-паст
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
сравнить с почерком моего старшего сына
Главное, чтобы набирал быстро на клаве/смарте..)) Я не напишу уже текст без тренировки, пишу на бумаге от руки в основном только цифры, небольшие заметки и мини-чертежи.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Что ни день - то новый лингвистический прикол от сыновей. Вот к примеру сегодня (у них дистанционка и оба сидят в наушниках перед мониторами):
-Папа! наша училка по геометрии в рай не попадёт!
-Почему, Потап? :unsure:
-Потому что она чертила.


:Olen:🤦‍♂️
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Что ни день - то новый лингвистический прикол от сыновей. Вот к примеру сегодня (у них дистанционка и оба сидят в наушниках перед мониторами):
-Папа! наша училка по геометрии в рай не попадёт!
-Почему, Потап? :unsure:
-Потому что она чертила.
1566730007174818161.jpg
 

rtl

Заблокирован
Реєстрація
04.04.13
Місто
Лиманское (одесская обл. )
Телефон
prestigio 5453 , benq-siemens e-71 , siemens mt50 , сяоми 4х

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Я приучаю свое школоло пользовать "Гугель-перекладач" для подготовки домашки по англ., сам когда-то бумажные словарики тилибонькал, а сейчас такой удобный инструмент есть - и произношение, и поиск, и словарный запас тренируется, и умение работать с информацией. (y)
Гугл транслейт - пагубная практика в изучении языка. Лучше пользоваться полноценными словарями, которые есть в том числе онлайн.
+
Ефірне радіо, як і ефірне ТБ, нічого окрім огиди не викликає.
кволо
Чё это за слово? Гугл переводчик ставит на него болгарский язык.
Ось і живий доказ.
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv
Як створювали український радянський правопис, який нормував українську мову протягом 73 років і, до речі, геть донедавна – до реформи 2019-го? Сталінська влада і тут стирала самобутність українців, яких вона називала "націоналістськими вбивцями і шпигунами"...
 
Зверху