Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

monter

Україна понад усе!
Реєстрація
22.07.09
Місто
Черкаси
Телефон
Redmi Note 11S 6/128
@P22, что вам уточнять
Kladoff, може людина не зрозуміла відповіді? Я, наприклад, оцю відповідь "Та" сприймаю як "Та хз", тобто як відповідь ледачого кота, який принципово не прибере лапу зі своїх яєць, на які наступив :) Потім почав шукати у світовій мережі і знайшов, що у деяких малочисленних народів світу "Та" означає "Так". Не всі їх розуміють, але це проблеми тих, хто не розуміє, а не цих народів. Отак і живемо.
 

Merlin

Користувач
Реєстрація
21.11.22
Місто
Рівне
Телефон
Xiaomi 11t
@P22, что вам уточнять
Kladoff, може людина не зрозуміла відповіді? Я, наприклад, оцю відповідь "Та" сприймаю як "Та хз", тобто як відповідь ледачого кота, який принципово не прибере лапу зі своїх яєць, на які наступив :) Потім почав шукати у світовій мережі і знайшов, що у деяких малочисленних народів світу "Та" означає "Так". Не всі їх розуміють, але це проблеми тих, хто не розуміє, а не цих народів. Отак і живемо.

IMG_20221213_080854.jpg
 
Реєстрація
01.04.10
Місто
Львів
Телефон
POCO X3
Рублі, фублі, а у Львові гривня це він. Особливо на касі в АТБ: "дайте гривень десять" (1,10), "шукайте два гривня".
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
Ми не розвиваємо шовіністичну парадигму. Шовінізм передбачає пропагування переваги певного народу/нації. Ми не пропагуємо перевагу Української нації над іншими, ми пропагуємо що сосія є державою терористом із ментально хворим населенням, якщо ти хочеш це заперечити - радо вислухаю твої аргументи, бо мені на за 8 місяців війни вони на думку не спадають.
У моєму розумінні усе це - спонукання яке виходить з базового принципу що людина має знати мову країни у якій вона живе і її незнання може призводити до проблем у побуті.
Пропустив цікаву дискусію, яка була у цій темі у жовтні. Хочу додати свої 5 копійок.
Було б доволі цікаво почитати (з неросійськомовних ЗМІ) про досвід країн Балтії з їх боротьби з русифікацією населення.
Наче в деяких країнах є заборона спілкуватися по робочих справах російською (замість неї має використовуватися англійська) та може мати місце осуд тих, хто спілкується російською мовою. Але при цьому у країнах є великий прошарок російськомовної вати, яка спокійно собі живе у цих країнах та ніхто її фізично не п*здить.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Любая борьба с русификацией - очень тонкая грань. То есть насильно русифицировать - однозначно осуждаемо и т. д. Когда идет обратный процесс - поборники процесса сталкиваются с соблазном использовать те же методы. В Украине была очень медленная и ползучая украинизация, имхо, очень правильная. Думаю, те, кто управлял процессом, смотрели на опыт (удачный и не очень) многих стран, которые освободились от колониальной зависимости, с поправкой на местные условия.

Ускорение процесса в последние годы следствие отторжение Крыма и Донбасса, с оглядкой на которые действовали в предвоенные годы, плюс естественная реакция украинцев на аннексию и развязывание войны, плюс решение политиков сверху делать мононациональное общество. Украина после победы уже не будет таким комфортным для проживания русских, как сейчас те же упомянутые страны Балтии, правда, и в странах Балтии тоже будет аналогичная ситуация, в них изначально были более жесткие условия, но в последние годы шло еще большее ужесточение. Сейчас условия, по-моему, жестче украинских.
 
Останнє редагування:

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
yahoo, Боротьба була не дуже успішна і явно недостатня. Подорожував там декілька років тому - в Литві було найкраще - Вільнюс достатньо російськомовний, але відчувається, що це просто прикордонне місто на перетині культур і просто російська використовується як метод комунікації з білорусами і не тільки. В провінції російська вже в забутті. Все ще з нами спілкувалися російською іноді, але відчувалось, що вони її реально не знають і знать не хочуть. В Латвії (був в Ризі та Юрмалі) - навпаки розквіт, кожен офіціант розмовляв російською, її чути на вулицях постійно, Рига була заклеєна Стасами Михайловими, в Києві такого гівна давно не було вже в ті часи. Юрмала - взагалі капець, відчуваєш себе на курортє краснодарского края. В Естонії цікаво, вони наче найвіддаленіші, але регіон навколо Тарту ватний настільки, що в мене знайомий звідти повернувся в Україну від засилля русского міра ще в 2016 якомусь.
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
борьба с русификацией - очень тонкая грань
Найкраще це вдається хуйлу - викликати таку ненависть до усього руснявого - Іра Фаріон відпочиває.. Разом з цим всю свою культуру за пару сотен років злили в унатаз - ніби Пушкін з Толстим і не підтримали "сво" - але пішли за кораблем..
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Разом з цим всю свою культуру за пару сотен років злили в унатаз - ніби Пушкін з Толстим і не підтримали "сво" - але пішли за кораблем..
Гитлер тоже много чего слил, но в первую очередь себя, где там его могила? А немецкая культура пережила, хотя, конечно, в первые послевоенные годы отношение было так себе.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
А немецкая культура пережила, хотя, конечно, в первые послевоенные годы отношение было так себе.
Примерно в это время в СССР основной изучаемый язык поменялся с немецкого на английский. Не знаю, это локальная тенденция или во всей Европе так.
Ну и на момент прошлой войны проникновение немецкой культуры в быт всё же было много меньше: улиц (кроме Маркса-Энгельса и подобных деятелей помельче, но их и не тронули), памятников, книг в школьной программе, тогдашней поп-культуры было на порядки меньше, чем от нынешних оккупантов.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Примерно в это время в СССР основной изучаемый язык поменялся с немецкого на английский
В СССР в основном изучался "язык вероятного противника". Противник поменялся.

Но я, когда про культуру говорил, имел в виду отношение к немцам во всем мире. Им плохо со всех сторон пришлось. Гитлер пришел к власти вполне демократическим путем, немцы поддерживали его и его политику - за это и надо было отвечать. Настоящей денацификацией отвечать, осознавать проступки и просить прощения.
 
Реєстрація
01.04.10
Місто
Львів
Телефон
POCO X3
Шото мене бомбить. Це взагалі така мода зараз, що тупо не ставлять ось такий знак: "?", коли щось питають?
А більше всього бомбить від того, що коли я пишу стверджуючи, мені починають відповідати, ніби то я запитання ставив.

накипіло :)
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Всегда мучаюсь вопросом: а куда тратят люди ту огромную кучу времени, которое они экономят не ставя знак вопроса? (с)
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Всегда мучаюсь вопросом: а куда тратят люди ту огромную кучу времени, которое они экономят не ставя знак вопроса? (с)
Знаки переворачивают и в Испанию отправляют.
Inverted punctuation is especially critical in Spanish since the syntax of the language means that both statements and questions or exclamations could have the same wording. "Do you like summer?" and "You like summer." are translated respectively as "¿Te gusta el verano?" and "Te gusta el verano."
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Шото мене бомбить. Це взагалі така мода зараз, що тупо не ставлять ось такий знак: "?", коли щось питають?
А більше всього бомбить від того, що коли я пишу стверджуючи, мені починають відповідати, ніби то я запитання ставив.

накипіло :)
К этим идиотам прошу добавить ещё тех кто ПОСТОЯННО ставит по несколько вопросов, вместо одно. Я так делаю когда выражаю вопрос в крайне удивлённой форме. Но нахера так делать постоянно??? 👈
 
Зверху