Dawn
Nokia - Connecting People
Просто для статистики напишу, что в моём селе Киевской области (от Дорогожичей ~46 км) 41 и 43 каналы работают только в морозную погоду (польская антенна, усилитель SWA-3).
«Зеонбуд» знову в центрі уваги: провайдер хоче знівелювати зміну модуляції
27 січня «Зеонбуд» подав заявку до Держцентру радіочастот (УДЦР) на зміну модуляції сигналу, яка мала б дати ріст покриття Т2 на 15-20% по всій Україні.
Цим формально компанія виконала припис Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Торік у листопаді при продовжені ліцензії регулятор зобов’язав (пункт 3) подати заявку про зміну модуляції сигналу у строк до 1 лютого. До цього провайдера зобов'язувало змінити модуляції також розпорядження президента, яке цифровий монополіст ігнорував півроку. Все було б добре, якщо би, крім зміни модуляції сигналу з 256 QAM на 64 QAM, провайдер не запросив змінити й інші технічні параметри, які фактично нівелюють головну ідею - збільшення покриття.
Провайдер запросив також змінити параметр FEC (корекцію помилок передачі даних) та захисний інтервал. Діючі параметри мережі - FEC 3/5, захисний інтервал - 1/16. За новими - FEC 3/4, захисний інтервал - 19/256. Джерела TV Post на ринку запевняють, що у сукупності три основних параметри - модуляція 64 QAM, FEC 3/4 та захисний інтервал 19/256, ніякого істотного збільшення покриття не дасть. Зона обслуговування передавачів не збільшується як очікувалося на 20%, максимальний приріст може скласти менше 2%. Зміна цих трьох параметрів «Зеонбуд» одночасно зберігає додаткові місця в мультиплексах, які можна використати, наприклад, під запуск платних пакетів телеканалів.
Зміна модуляції з 256 QAM на 64 QAM без зміни інших параметрів рівноцінна збільшенню потужності передавача більш ніж в 2 рази (технічно зменшується співвідношення рівня носійної сигналу до рівня шумів (C/N) на 4dB). Дані зміни суттєво підвищують завадостійкість цифрового сигналу, дозволяють збільшити зону обслуговування кожного передавача на 15-20% по всій території України та зменшити так звані білі плями в покритті Т2. При цьому така модуляція “з'їдає” вільну ємність мультиплексу - вона складатиме лише 8 телеканалів. Тому недивно чому провайдер схитрував.
Але і це ще не все. Разом з тим, як кажуть, є ризики того, що зусиллями «Зеонбуду», частотний ресурс Т2 стане ще більш обмеженим. Провайдер надумав на більшості передавачах відмовитися від критичних масок (додаткові фільтри на передавачах). Це фактично блокує ведення мовлення на “сусідніх” телеканалах, мовлення можливе буде лише “через один канал” - 32, 34 ТВК (33 ТВК використовувати не можна). Логіка «Зеонбуду» полягає в тому, що відмова від використання фільтрів (критичних масок) зменшує кошторис на утримання діючої цифрової мережі. Хоча навряд чи це відобразиться знижкою для телеканалів.
Повисла в повітрі також історія з вивільненням 1-2 цифрових дивідендів для технології LTЕ. Подейкують, що «Зеонбуд», частина передавачів якого знаходяться на частотах, які потрібно буде вивільнити, вимагав від держави компенсувати йому 100 (!!!) мільйонів гривень за переналаштування передавачів. Значна частина цих коштів, начебто, потрібна для переналаштування фільтрів критичної маски на нових частотних присвоєннях.
Юридично в УДЦР є 10 днів на погодження “хотілочок” «Зеонбуду». Але планам провайдера, схоже, не збутися. «Зеонбуд» допустився помилки направивши запит про зміну параметрів одразу в УДЦР - в обхід Нацради. Спершу погодити зміну параметрів мав саме регулятор. Нацрада, за джерелами TV Post, ознайомлена з даним питанням і уже надіслала запит в УДЦР. Знають про ситуацію і в Держспецзв'язку, якому підпорядковується УДЦР. А от якою буде розв'язка історії - питання відкрите.
Джерело - телеграм-канал TV Post
вместо 112 что ли? или какой там свободный слот?Вінтаж тв повернеться в т2 в mx 5
Судя по статье на Детекторе, попробуют расширить мультиплексвместо 112 что ли? или какой там свободный слот?Вінтаж тв повернеться в т2 в mx 5
Нацрада продовжила ліцензію «Вінтаж ТБ», «Зеонбуд» готовий взяти канал у свій мультиплекс
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення продовжила та переоформила ліцензію каналу «Вінтаж ТБ» (компанія ТОВ «Корона Санрайс»).Нацрада продовжила ліцензію «Вінтаж ТБ», «Зеонбуд» готовий взяти канал у свій мультиплекс
Такі рішення регулятор прийняв на засіданні 12 лютого.
Заяву щодо продовження ліцензії регулятор розглянув повторно через рішення Окружного адміністративного суду. Нагадаємо, у 2017 через борги «Зееонбуд» вимкнув канал «Вінтаж ТБ». Нацрада за рішенням суду вилучила телеканал «Вінтаж» із ліцензії «Зеонбуду». І на його місце в мультиплексі МХ-5 2 серпня оголосила конкурс, який виграв канал «Рада».
Новий директор каналу Максим Варламов зазначив, що компанії вдалось вирішити питання боргу «Зеонбуду» і оператор готовий відновити співпрацю.
Як розказав член Нацради Олександр Ільяшенко, до регулятора надійшов лист лист від «Зеонбуду», де йдеться про врегулювання цих питань
«Зеонбуд» завдяки інвестиціям від «Корона Санрайс» змогла перелаштувати мережу МХ-5, у них збільшилась ємність мультиплексу і з’явилось місце для одного каналу», - сказав пан Ільяшенко.
Також у каналу змінились керівники та власники. Раніше канал належав «1 Українська медіа група» та Андрію Карпію, і його керівником був Дмитро Бєлокопитов.
Тепер канал належить ТОВ «Інвестиції В Розвиток» (50%) та ТОВ «Юридична Фірма Лініст Україна» (50%), кінцеві бенефіціари: Денис Козлітін та Олександр Литвинов. Новим директором став Максим Варламов. У звязку з цим регулятор переоформив ліцензію.
«Ми хотіли зберігти розважально-культурологічну концепцію. Власник компанії також є власником мережі «Радіо Пятниця». Тому тут можлива інтеграція радійної та телевізійної творчості», - розказав пан Варламов.
Нагадаємо, у липні 2018 року Нацрада відмовила в продовженні ліцензії телеканалу «Вінтаж». Причина – наявність трьох попереджень і штрафу за різні порушення, у тому числі за відсутність мовлення.
112 влазил в региональный слот, национальный слот был у ZIKaвместо 112 что ли? или какой там свободный слот?Вінтаж тв повернеться в т2 в mx 5
Слот ещё есть и никому не может быть отдан, пока канал не лишат лицензии. Над этим уже работают:национальный слот был у ZIKa
Итого 7 телеканалов + 3 радио?10 мовників. У тому числі, «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура».
Замінили все, окрім антен? В DVB-T суворіші вимоги до фазових характеристик трактів.етровые передатчики проапгрейдили
Ну мало ли, может что-то типа txtu-3-2-10-n от квант эфир поставили. А могли гуманитарный секонд-хенд поставить, как на Донбассе.Замінили все, окрім антен? В DVB-T суворіші вимоги до фазових характеристик трактів.етровые передатчики проапгрейдили
Молдоване 16 каналов вмещали в один мультиплекс и часть hd дажеИтого 7 телеканалов + 3 радио?10 мовників. У тому числі, «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура».
Говорят, молдаване торговались о цене квадратного метра плиточных работ на пороге газенвагена...Молдоване 16 каналов вмещали в один мультиплекс и часть hd даже
К чему это ? Я имею возможность принимать молдавское тв и лично это видел. Сейчас 12 каналов у них в мультиплексе .Говорят, молдаване торговались о цене квадратного метра плиточных работ на пороге газенвагена...Молдоване 16 каналов вмещали в один мультиплекс и часть hd даже
Ну, для начала, 12 и 16 суть разные числа.имею возможность принимать молдавское тв и лично это видел. Сейчас 12 каналов у них в мультиплексе