Зараз для фізиків є тільки 2 варіанти. Або зелений тариф (по якому як продається так і купується за фіксованою ціною). Або нетбілінг - коли при звичайному договорі і тарифах є можливіть продавати по ціні "на добу наперед". Потім за результатами місяця різниця між споживанням та продажем виплачується або людині або постачальнику. І це запустили тільки цього року.Сперечатись не буду, бо це мені розказала людина, у якої встановлено сес вдома. Перевірити правдивість тих слів не маю змоги. Сес там встановлювалась кілька років тому, виключно для заробити грошей, коли платили по 6 грн за зелену енергію. Він каже, що зараз не платять, а "пишуть на зошит" і займаються "взаємозаліком"
"пишуть на зошит із взаємозаліком" дуже схоже на ЗТ без грошей у держави
Ще раз повторюю. Навіть потужному інвертору, навіть із підмісом, навіть із потужним полем панелей, невеличка літієва батарейка на якихось 30-40А буде за щастя і суттєво спростить життя інвертору.Зараз є інвертори котрі працюють без акумів і мають підміс з мережі, якби я строїв собі то точно в моїй сес би не було акумулятора, на ту вартість котрий просять за акумулятор я би добрав панелей і потужний інветртор.
Тобі розказати, як працює зв'язка інвертор+панелі без акб? Алгоритм наступний. Інвертор працює в установленому режимі, наприклад на 500Вт. При увімкненні потужного навантаження (чайник включили), є лаг секунд в 10, поки МРРТ розкочегарить фотовольтаїку і візьме з панельок необхідну потужність +1800Вт. І в межах цього лагу йде споживання е/е з мережі. Те саме, коли сонечко ховається - моментально підмішується мережа. Замість того, щоб в обох випадках взяти недостачу з акума, а не з мережі. В помірно-хмарний день, коли сонечко швидко ховається і виглядає, робота з прілічним навантаженням (в межах потужності панелей) і без батареї більшою частиною йде з мережі.
Це перше. Друге - без мережі (в офлайн-режимі) без акб ти взагалі не зможеш живити будинок. Бо при полі в реальні 3кВт, раптово увімкнений кіловатт, буде валити інвертор у захист (бо МРРТ потрібен час щоб витягнути потужність)
Ну і таке, як, із підключеною батарейкою, алгоритми роботи МРРТ стають більш "дєрзкими".