За даними банківських виписок та інших документів, російський підрозділ Raiffeisen минулого року отримав понад $620 000 (62 млн рублів) як оплату за свої послуги від російської хімічної компанії "Юнихим".
Також Raiffeisen проводив транзакції для "Юнихима" через банківські рахунки, відкриті в банках, що потрапили під санкції, це, зокрема, Сбєрбанк, ВТБ Банк і Комерційний банк "Солидарность".
За інформацією видання, "Юнихим" постачав кислоти російській фірмі "Равенство", яка перебуває під санкціями, зокрема, для проєкту російського уряду, який, за словами європейських урядовців, займається розробкою і модернізацією платформ та боєприпасів для реактивних систем залпового вогню і планерних авіабомб.
За даними Мінфіну США, "Равенство" розробляє та виробляє навігаційні радіолокаційні системи. Компанія є підрозділом також підсанкційного російського концерну "Гранит-Электрон", що виробляє ключові елементи ракетних систем.
Крім цього, згідно з даними видання "Юнихим" співпрацював також із Пролетарским заводом – підрозділом підсанкційної Объединенной судостроительной корпорации – найбільшим російським виробником кораблів.
Інші документи, переглянуті виданням, свідчать про те, що Raiffeisen також проводив транзакції для російської фірми "ТоталЭлектро", яка постачала кабелі Смоленському авіаційному заводу.
Європейські урядовці, знайомі з документами, повідомили виданню, що "майже напевно" банк має й інших клієнтів, які забезпечують російську оборонну промисловість.
У зв'язку з тим, що минулого року ракетні підрозділи Путіна націлилися на українське цивільне населення та об'єкти критичної інфраструктури, Raiffeisen отримав понад $1 млрд прибутку від сплати податків російським підрозділом за перші три квартали.
Це майже 50% прибутку, отриманого групою в цілому, і понад удвічі більше, ніж цей підрозділ заробив за два повних роки до повномасштабної війни Росії в Україні. За той же період банк сплатив 277 млн євро податків до Росії.
Однак банк не може перевести активи в материнську компанію в Австрії. Контроль за капіталом, запроваджений Росією, означає, що Raiffeisen не міг отримати доступ до прибутків протягом багатьох років і, як наслідок, накопичив 4,4 млрд євро надлишкового капіталу, що застряг у РФ.
Водночас представник банку заявив, що Raiffeisen дотримується всіх відповідних санкцій щодо російських підприємств, зокрема тих, які накладені Європейським Союзом, США та Великою Британією.
"RBI впровадив системи моніторингу та перевірки, інструменти та процедури для забезпечення належного контролю за всіма транзакціями та діловою активністю, щоб вони суворо відповідали чинному санкційному законодавству", – повідомив прессекретар виданню.