Джерело безперебійного живлення (UPS ДБЖ ИБП)

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Паук, я шукав плату UPS на 3шт 18650, вхід 12,6 і вихід з батарей, не знайшов. Використати BMS та Li-ion 3S charger блок не варіант, бо він не працює як класичний DC, плата має контролювати заряд, і вимикати, коли на банках 100%, лишаючи тільки транзит.

Таких, як вище, пару шт замовив під акції, поки не використовував, блекаутів не було.
 
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
Паук, я шукав плату UPS на 3шт 18650, вхід 12,6 і вихід з батарей, не знайшов. Використати BMS та Li-ion 3S charger блок не варіант, бо він не працює як класичний DC, плата має контролювати заряд, і вимикати, коли на банках 100%, лишаючи тільки транзит.

Таких, як вище, пару шт замовив під акції, поки не використовував, блекаутів не було.
В мене динозавр тплінк на 5В. Зараз живиться від звичайного телефонного БЖ 5Вх1А. Струм міряв - 0,5...0,8А.
Замовив погратися одну плату на 5В ($1,5). Там можна ж довісити ще ємності.
Тож і питаю що функціональності саме девайсу. Тобто 5В на вхід, 5В на вихід то зрозуміло. Може є користувачі такого, чи дійсно буде безшовне перемикання при зникненні зовнішнього живлення?
Дякую
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
В мене динозавр тплінк на 5В
Є і сучасні роутери на 5В. Той же салямі 4С (якшо пам'ять мені не зраджує з кимось) бере в середньому 200мА, в піках до 400мА.

Maxxx ну блін, батарейки не такі вже і дорогі, пару років протримаються і на заміну. В мене за... (менше року напевно) здохла тільки одна акб - і то, я їх виковиряв із дохлого аккума ноута, який провалявся бєз_двіженія пару років (тобно використав батарейки сумнівної якості).
Якшо нема того, шо тобі треба - використай те, шо є.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Якшо нема того, шо тобі треба - використай те, шо є.
Паук, не зрозумів.. батарейки і так тримаються пару років і на заміну.. Що ти хотів цим сказати? Ось і доводиться використовувати те, що є - такі платки із підняттям напруги до потрібних 12В для моїх пристроїв.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Вона не працює як UPS - тобто, не має функції постійного живлення пристрою від мережі 220В, коли вона присутня.
Або ми один одного не можемо зрозуміти або ще якийсь місандестендін...
Дивись, є БЖ, є вхід від нього на 3s-bms, і він же вихід на живлення пристроїв. Коли є напруга від БЖ - заживлена БМС з аккумами, заживлені пристрої (від БЖ, не від аккумів). Вирубив БЖ - девайси харчуються від аккумів, без смс та реєстрацій без переривання живлення та перезавантаження девайсів. Бо то БМС працює в обидві сторони.
В свою чергу, коли аккуми заряджені - вони знаходяться в режимі "підтримки" споживаючи якісь міліампери, компенсуючи внутрішній саморозряд. Ну, сподіваюсь шо воно так і є)
Сфоткав тобі свій хендмейд-безперебійник. Який трудиться майже рік, і виконує свою фукцію пречудово - аптайм роутера був більше 4х місяців. Його вистачало, щоб при вирубленнях електрики перемикати на автошний акб або генератор. Не кажучи вже про якісь дрібні перепади (при яких спацьовують реле напруги у щитках)
Єдиний мінус саме цього варіанту - це напруга падає до 9В при роботі від аккумів. Але роутери та інша дічЬ працює при 10В нормально. Якшо потрібні стабільні 12В - треба брати 4S, відповідно БЖ на 16В (чи скільки там потрібно для них), та більш-менш потужний стаб dc-dc step-down, налаштований на 12В, і після якого вже заживлювати девайси.
 

Вкладення

  • UPS12V.jpg
    UPS12V.jpg
    258.3 КБ · Перегляди: 10

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Паук, використовувати БЖ джерело напруги для зарядки акумів - то не комільфо, має бути зарядне, яке витримує коректні процедури CC/CV при зарядці батарей, і BMS тут ні до чого - це не зарядна плата, як багато помилково вважають. Вона не дає перезарядити батареї та вирівнює напругу на кожній банці окремо. Те, що ти звичайні 12 в туди втулив (навіть не стабільні 12.6), це зменшує ємність акумів, недозаряджає, таке рішення може підвести в будь який момент.

Ось тут розписано, з графіками:

Думав, щось таке заколхозити, з нормальним зарядним, і щоб реле пускало транзит на пристрій, коли є напруга з мережі, але руки не дійшли.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
Вітаю.
Допоможіть, будь ласка. знайти більш оптимальне рішення.

Є пристрій який під час наявності електроенергії живить роутери та заряджає акумулятор 12 Вольт.
Коли світла немає перемикається на живлення від акумулятора.

Схема живе і працює від перших блекаутів.

Що хочу змінити:
В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.

Може ще щось порекомендуєте покращити.


схема.jpg
 

SP777

I am a rumor
Реєстрація
09.03.09
Місто
Харьков
Телефон
Samsung S20 FE Snap
В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.
Поставить на выходе к роутеру конденсатор 16В 10000 мкф (емкость можно подбирать), чтобы он удержал напряжение на момент переключения.
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.
Поставить на выходе к роутеру конденсатор 16В 10000 мкф (емкость можно подбирать), чтобы он удержал напряжение на момент переключения.
Спробував на скору руку, і вийшло що заряд тримає реле у ввімкненому стані(наче є 220 і до речі не зміг запуститись жоден роутер) треба тоді ставити діод, але це втрата по напрузі.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Ніхто не страждав таким, всі на єкофлоу.
Екофлова не маю. Не страждав. Оскільки для мене безперервний енторнет не є життєво необхідний.
Якщо хочеш ще швидше перемикати, побався з тиристорами.
 
Реєстрація
26.01.17
Місто
Львів
Можливо глянути ще за якимись релешками? В мене дуже бюджетний ups (20 літній mustek) і при зникненні електрики- ніколи не зникав нет.
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Що хочу змінити:
В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.

Може ще щось порекомендуєте покращити.
Я би зробив так БЖ(19В)-ЗП(13,8В)-2Діоди-АКБ(12В)-2Стабілізатори(12В и 9В)-2Роутери.
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
Що хочу змінити:
В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.

Може ще щось порекомендуєте покращити.
Я би зробив так БЖ(19В)-ЗП(13,8В)-2Діоди-АКБ(12В)-2Стабілізатори(12В и 9В)-2Роутери.
Наскільки я зрозумів вас:
1. Зарядний пристрій буде постійно працювати і не закінчить зарядку.
2. Стабілізатори будуть гарячі.
3. Навіщо 2 діода між 13.8 і АКБ ?
Post automatically merged:

Проблема в тому щоб система працювала і заряджалася сама.
Пам'ятаю перші тижні блекаута, і треба було світло уночі ловити щоб зарядити все.
А так систему поставив і забув.
Post automatically merged:

Можливо глянути ще за якимись релешками? В мене дуже бюджетний ups (20 літній mustek) і при зникненні електрики- ніколи не зникав нет.
Типу цього?
Вони теж на базі реле і затримка перемикання.
Screenshot_2024-03-31-23-41-38-279_com.android.chrome.jpg
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Наскільки я зрозумів вас:
1. Зарядний пристрій буде постійно працювати і не закінчить зарядку.
2. Стабілізатори будуть гарячі.
3. Навіщо 2 діода між 13.8 і АКБ ?
1. За Вашою схемою так і відбувається: ЗП постійно заряджає АКБ, доки є сеть.
2. Зі зниженням напруги з 13,8В до 9В при струмі 0,8А? Навряд чи. І навіщо 13,8В? Достатньо 13,6В (як у ДБЖ) чи АКБ автомобільний?
3. Діоди гальванічної розв'язки (щоб при зникненні напруги АКБ не розряджався на ЗП).
 
Зверху