Національний банк України

Карманник

антиолимпиец
Реєстрація
07.11.07
Місто
Киев
Причина: шапка
Останнє редагування модератором:

idea

Известный пользователь
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Непогано фінмон працює, навіть на свята тримають планку. Під роздачу потрапили банки Альянс та Айбокс. Видно по алфавіту йдуть :)
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi Mi9tPro

Міжнародні резерви України в 2021 році збільшилися на 1,8 млрд доларів і на 1 січня становили 30,941 млрд доларів. Протягом грудня вони виросли приблизно на 340 мільйонів.

Про це свідчать дані Національного банку, які були опубліковані в понеділок, 10 січня.

Збільшення резервів в основному пов'язане з отриманням зовнішнього фінансування та активною купівлею валюти Нацбанком на міжбанківському ринку.

У 2021 році Україна отримала від МВФ 2,7 млрд доларів в рамках додаткової емісії спеціальних прав запозичення і ще 700 млн доларів як другий транш кредитної програми stand-by. Крім того, ЄС виділив Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала 11,2 млрд доларів, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті (11,5 млрд доларів).

На міжбанку НБУ в 2021 році купив на 2,4 млрд доларів більше, ніж продав.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,1 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
 

debugger

Moderator
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

Національний банк України 17 січня 2022 року випускає колекційні набори пам’ятних банкнот до 30-річчя Незалежності України в клясерах (2 000 штук) та конвертах (3 000 штук). Випуск цих наборів завершує серію пам’ятних банкнот, присвячену 30-річчю Незалежності України. До наборів входить по шість пам’ятних банкнот серії ЯА 2021 року випуску з підписом Голови Національного банку України Кирила Шевченка, які повторюють дизайн, відповідають розмірам та містять усі елементи захисту банкнот номіналами: 20 гривень зразка 2018 року; 50 гривень зразка 2019 року; 100 гривень зразка 2014 року; 200 гривень зразка 2019 року; 500 гривень зразка 2015 року;1 000 гривень зразка 2019 року.
Додатково на лицьовому боці кожної банкноти на місці водяного знака розміщено айдентику (символіку) до святкування 30-тої річниці Незалежності України.Ціна колекційного набору у конверті – 1 956 гривень, у клясері – 2 511 гривень. Колекційні набори після 17 січня 2022 року реалізовуватимуться банками-дистриб’юторами Національного банку України (АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК").
Жаль, тиражи небольшие, спекулянты разгребут. Цена набора в конверте почти по номиналу.
 

idea

Известный пользователь
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
а що таке пам'ятна банкнота? нею не можна платити?
Замість монетарної політики Шевченко хоч так хоче піти в історію?
Ось вона яка, криптогривня :)
 

LiquidStrm

>/dev/null
Реєстрація
06.09.19
Місто
Lviv
Телефон
LG G8x
що таке пам'ятна банкнота
Купєу і вечорами дивишсі на неї, і згадуєш, що то колись були Гроші, а тепер - тіко пам'ять про них та не реалізовані обіцянки уряду і президента.
 
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ
Телефон
Samsung S8 + Xiaomi Mi Max 2
а що таке пам'ятна банкнота? нею не можна платити?
Замість монетарної політики Шевченко хоч так хоче піти в історію?
Ось вона яка, криптогривня :)
Законний платіжний засіб за номиналом, однак має додаткові відмінності від серійних грошей, яка зазвичай присвячена чомусь.
 
  • Wow
Реакції: idea

idea

Известный пользователь
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Мені подобаються срібні гроші: одночасно і злиток, і монета, і красиво.
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi Mi9tPro

НБУ підвищив облікову ставку до 10% і значно погіршив прогноз інфляції
Повернення інфляції до цільового діапазону очікують аж у середині 2023 року.


Національний банк України вирішив підняти облікову ставку з 9,0% до 10,0%. Причиною такого рішення є висока інфляція та висока кількість проінфляційних ризиків.

"Після проходження піку восени 2021 року інфляція знижувалася, але повільніше, ніж очікувалося, а фундаментальний інфляційний тиск навіть посилився", - пояснив регулятор.

Причиною погіршення прогнозу є високі світові ціни на енергоносії, які потребуватимуть поступового підвищення тарифів на житлово-комунальні послуг. Крім того, на ціни впливатимуть зростання виробничих витрат на сировину та оплату праці. У свою чергу зростання зарплат стимулюватиме споживчий попит, що також стримуватиме сповільнення інфляції.

Крім того, додатковий ціновий тиск створюватиме зниження курсу гривні через загрозу російського вторгнення.

З іншої сторони, більш жорстка монетарна політика, корекція світових цін на сировину та вплив рекордного врожаю мають сприяти зниженню інфляції. Додатковий вплив матиме вгамування світового інфляційного сплеску та вичерпання наслідків пандемії.

Повернення інфляції до цільового діапазону 5%±1 в. п. передбачається аж у середині 2023 року.

Ключовими ризиками для прогнозу залишаються ескалація Росією військового конфлікту та довший і суттєвіший, ніж очікувалося раніше, ціновий сплеск у світі.

Наступне засідання правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 3 березня.
 
  • Angry
Реакції: idea

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi Mi9tPro

Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу, – НБУ
Ключовим завданням є збереження плідних стосунків з Міжнародним валютним фондом.


Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту відкритих ринків Національного банку України Олексій Лупін, пише finclub.net.

“Геополітика призвела до зростання премії за ризик для України як на зовнішніх ринках, так і на внутрішніх. При чому на зовнішніх ринках дохідність українських ОЗДП досягла стресових двозначних рівнів і, на жаль, тимчасово Україна втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу”, – зазначив він.

Голова НБУ Кирило Шевченко очікує, що провідні центробанки країн світу зроблять свої монетарні політики більш жорсткими.

“У зв’язку із чим ми очікуємо підсилення конкуренції ринків, що розвиваються, за гроші інвесторів. І це, безумовно, буде впливати на вартість залучень Україною”, – сказав Шевченко.

Він зауважив, що зберегти плідні стосунки з Міжнародним валютним фондом – є ключовим завданням.

“Зокрема у тому, щоб спростити доступ країні на зовнішні ринки після того, як ця ситуація з геополітичним напруженням заспокоїться”, – сказав Кирило Шевченко.

Олексій Лупін додав, що внутрішній ринок зараз набагато краще “пережив ці події”.

“Якщо порівнювати із березнем 2020 року, то там були пікові угоди на вторинному ринку ОВДП з відсотковою ставкою 20-25%. Вчора ми спостерігали пікові ставки на нашому вторинному ринку ОВДП 16-17%. Беручи до уваги більш високі ставки на вторинному ринку, для раціонального інвестора, який хоче купити ОВДП, немає сенсу приймати участь у первинних аукціонах. Значно дешевше купити на вторинному ринку”, – розповів він.

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук зазначив, що з 1 по 18 січня нерезиденти продали на вторинному ринку ОВДП на 4,8 млрд грн та отримали 1,7 млрд грн від Мінфіну в рамках погашення ОВДП.

Лупін вважає це тимчасовим явищем. “Після деескалації дохідності зрівняються на первинному та вторинному ринках. Відповідно, Мінфін зможе залучати гривню на аукціонах”, – сказав топменеджер НБУ.
 
Зверху