Система РЖ/ПЖ (резервого/постійного живлення) для дому

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Не варто зловживати зарядним струмом - закипить акум.
Свинцово-кислотний аккум візьме стільки струму, скільки йому потрібно на даний момент. І з підвищенням щільності електроліту (тобто відсотком зарядженості) його внутрішній опір зроста (обмежуючи таким чином струм заряду), таке собі саморегулювання. А от напругою так, зловживати не варто.
В авто є контролер заряду, яким керує електронний мозок.
Не у всіх машинах зарядом керує ECU/PCM/бензомоозг, зазвичай достатньо реле-регулятора в генераторі
 
Останнє редагування:
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
В авто є контролер заряду, яким керує електронний мозок.
В старих машинах нема мозгу, а контролер заряду лише не дає перезарядитись АКК, на скільки я розумію.
Post automatically merged:

Але походу на олх знайшлись.
А есть смысл гель или agm покупать за такие деньги? Можно 3-4 кислотных купить. Тем более если это только до блэкаута. Кстати в Польше встречал за гуманные деньги. Может сейчас нагнали в связи с ажиотажем.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Может кто посоветует мощное зарядное 12В на Ампер 20, а то и больше?
Якщо треба заряджати акб від авто, то там струм заряду має бути 10% від ємності акб. Тобто, якщо акб 65А/год, то струм заряду має бути не більшим, ніж 6,5 А/год. Якщо заряджати більшим струмом, то швидко вб"єш акб.
Post automatically merged:

А есть смысл гель или agm покупать за такие деньги? Можно 3-4 кислотных купить.
Кислотні, ті що для авто, розраховані на роботу в режимі короткочасної (секунда/дві/три, так як при заведенні авто) віддачі великого струму (в кілька десятків ампер). Якщо автомобільну (кислотну) акб викоритовувати як резервне джерело живлення із повільним розрядом, або в якості упса, то вона швидко зношується (втрачає ємність) і виходить з ладу.
А гелеві акб і agm, якраз призначені для упсів і роботи в якості ббж.
Post automatically merged:

По поводу поведения заряда солнечных батарей зимой мне пока ничего не ясно: да, световой день меньше (около 6 часов); да, больше пасмурных дней; да, батарея под углом 90 град (на стекле окна). НО: солнце ниже (свет падает почти перпендикулярно); я далёк от мысли получить "весь" ток (около 10 ампер); непонятно, сколько будет расходоваться электроэнергии за сутки. Сколько и чего будет, посмотрим.
SeLena
В темі про туристичне спорядження проводили тести сонячних панелей декілька днів тому. Так ті панелі зараз дають електрику (навіть в тіні), лише коли є сонце. А коли погода хмарна і сонця не видно, то панелі давали 0 міліампер. Звичайно, що влітку їхня ефективність в рази більша. Але взимку, в похмуру погоді толку від них 0. Марно витрачені великі гроші...
 
Останнє редагування:

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
В старих машинах нема мозгу, а контролер заряду лише не дає перезарядитись АКК, на скільки я розумію.
В багатьох сучасних нестарих машинах з повноцінним фазованим вприском та потужним мозком, генератор напряму підключений до аккума, а до мозка йде проводок "є заряд" (а може і не йти до нього, а відразу напряму на лампочку "аккум" панелі приладів)
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Kyiv
Телефон
Pixel 7a/ Pixel 4a
порекомендуйте перевірений інвертер 12->220 від 2000Ват з алі, амазона, ібей, алегро...
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
порекомендуйте перевірений інвертер 12->220 від 2000Ват з алі, амазона, ібей, алегро...
Щоб інвертор видавав тривалий час 2000Вт, і акумулятору не стало від цього погано, треба мати акб з струмом, приблизно 200А. А якщо інвертор на більше ват, то треба ще більшу акб. Є така? Є чим таку громадину заряджати?

Бо я собі на Алі взяв інвертор на 500Ват, щоб живити його від автомобільного акб 65 А/год. Це лише для котла і, можливо, кількох лампочок. Для всього решта треба більшого акумулятора, а я не хочу купляти.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
27.10.07
Місто
Kyiv
Телефон
Pixel 7a/ Pixel 4a
Щоб інвертор видавав тривалий час 2000Вт, і акумулятору не стало від цього погано, треба мати акб з струмом, приблизно 200А. А якщо інвертор на більше ват, то треба ще більшу акб. Є така? Є чим таку громадину заряджати?
такого звісно нема, є акум на 100Аг, який оптимальний буде для нього інвертор?
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Щоб інвертор видавав тривалий час 2000Вт, і акумулятору не стало від цього погано, треба мати акб з струмом, приблизно 200А. А якщо інвертор на більше ват, то треба ще більшу акб. Є така? Є чим таку громадину заряджати?
такого звісно нема, є акум на 100Аг, який оптимальний буде для нього інвертор?
Питання не в ємності аккума, а у тому який у нього робочий струм.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
який оптимальний буде для нього інвертор?
На Алі пишуть такі розрахунки:

Розрахунок часу використання батареї:

1) Час роботи інвертора залежить від потужності батареї та потужності навантаження.

2) Формула: час роботи (годин) = ємність батареї X напруга батареї X 0,8x0,9/потужність навантаження

3) Наприклад, батарея 12 В 60 А постачається для лампочки 220 В 100 Вт.

Робочий час = 12(V) X 60(AH) X 0,8X0,9/100(W)= 5,18 (годин)

(Примітка: 0,8 – швидкість розряду батареї, 0,9 – ефективність перетворення інвертора)



Перетворювач напруги якого розміру мені потрібен?

Розмір, який ви виберете, залежить від ват (або ампер) того, що ви хочете використовувати (знайдіть споживану потужність, звернувшись до таблиці характеристик пристрою чи інструменту). Ми рекомендуємо купувати більшу модель, ніж ви думаєте, що вам знадобиться (принаймні на 10–20% більше, ніж ваш найважчий вантаж).
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Якщо треба заряджати акб від авто, то там струм заряду має бути 10% від ємності акб. Тобто, якщо акб 65А/год, то струм заряду має бути не більшим, ніж 6,5 А/год. Якщо заряджати більшим струмом, то швидко вб"єш акб.
Да знаэм знаєм ми цю теорію. Як що АКК має працювати 5-7 років, але я його вб'ю за 3-4 міс на резервне живлення, тепер порахуй, що ліпше сидіти без тепла чи пожертвувати акимиись пару тисяч? Тим більш він в мене бу, та стоїть без діла. Крім того не факт що реле-регулятор при зарядці обмежує ток. (звісно не берусь стверджувати, треба почитати, але цілком можливо що воно лише обмежує заряд як що АКК пвністю заряджений.)
Кислотні, ті що для авто, розраховані на роботу в режимі короткочасної (секунда/дві/три, так як при заведенні авто) віддачі великого струму (в кілька десятків ампер). Якщо автомобільну (кислотну) акб викоритовувати як резервне джерело живлення із повільним розрядом, або в якості упса, то вона швидко зношується (втрачає ємність) і виходить з ладу.
А гелеві акб і agm, якраз призначені для упсів і роботи в якості ббж.
Воно то так але тіж гелеві і тим більш agm тоже часто вилітають з упсів. Крім того , читав що agm той же кіслотний тільки с пластінами в мішку. Да він ліпший, але... Проблема кіслотних АКК що вони не люблять глубокого розряду, але як що не доводити до такого то служать довго. (звістно це все з прочитаного з інета, практики я не маю, але цеї зіми є шанс все досконально попробувати. :)
В темі про туристичне спорядження проводили тести сонячних панелей декілька днів тому. Так ті панелі зараз дають електрику (навіть в тіні), лише коли є сонце. А коли погода хмарна і сонця не видно, то панелі давали 0 міліампер. Звичайно, що влітку їхня ефективність в рази більша. Але взимку, в похмуру погоді толку від них 0. Марно витрачені великі гроші...
В мене садові світильники хоч і не так яскраво, але світять. Все таки якийсь заряд отримують. Спілкувався з практиками, зходяться на думці що 10% від номіналу +-
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Ну от упс, який перші відключення тримав 4+ години - вже тримає 40 хв на звичайних кислотних. Бо розряжався, поки не вирубиться.
Як що є така функція, обмеж напругу вимкнення. Буде тримати 2-3 час, але це ліпше чим 40хв.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Да знаэм знаєм ми цю теорію. Як що АКК має працювати 5-7 років, але я його вб'ю за 3-4 міс на резервне живлення, тепер порахуй, що ліпше сидіти без тепла чи пожертвувати акимиись пару тисяч? Тим більш він в мене бу, та стоїть без діла. Крім того не факт що реле-регулятор при зарядці обмежує ток. (звісно не берусь стверджувати, треба почитати, але цілком можливо що воно лише обмежує заряд як що АКК пвністю заряджений.)
Знаю з практики, що коли заряджати великим струмом (так, щоб швидше зарядився), то швидше википає електроліт і сипляться пластини. Тобто, якщо замість 6,5А/год для 65-ки, дати струм заряду 20А/год, то є шанс вбити акб не за 3-4 місяці, а за 1 раз. Я колись вбив так старий акум, який мені дістався для експериментів (10А подавав).
Post automatically merged:

В мене садові світильники хоч і не так яскраво, але світять. Все таки якийсь заряд отримують. Спілкувався з практиками, зходяться на думці що 10% від номіналу +-
Ну ти не порівнюй садовий світильник і автомобільний акум. Якщо в нього "весь ток" складає 10А на сонці, то 10% в похмурий день - це буде 1А:
НО: солнце ниже (свет падает почти перпендикулярно); я далёк от мысли получить "весь" ток (около 10 ампер);
. А 1А буде замало, щоб зарядити акум за 6 годин світлового дня. Не зарядить таким струмом.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
На Алі пишуть у відгуках до https://pl.aliexpress.com/item/1005..._list.0.0.21ef1c24t1qwLL&gatewayAdapt=glo2pol -- "по инструкции 4000 ватт инвертор при стабильной работе выдает 800 ватт мощности, 4000 это пиковая кратковременная нагрузка, имейте ввиду когда будете заказывать"

-8000W inverter , Peak Power : 8000W Rated Power: 1300W
-6000W inverter , Peak Power : 6000W Rated Power: 1000W
-4000W inverter , Peak Power : 4000W Rated Power: 800W
-3000W inverter , Peak Power : 3000W Rated Power: 500W


П.С. саме з Алі ця модель гуд? Є тут практики з алішними інверторами? Порекомендуйте, будь ласка, якусь норм модель та магазин. Дякую.

П.П.С. ця модель виїдає акб до 9,8В, для автомобільних треба ще додатковий обмежувач ставити на 10,7В.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Задача проста: обеспечить питанием холодильник, телевизор, аккумулятор, ИБП, фонарики, телефоны (если они ещё будут работать).
SeLena
Занадто багато хочеш витягнути з акума 60А/год.
От, я вчора експериментував із своїм інвертором. На вході - автомобільний акум 65А/год, на виході - лампочка ілліча 40Вт 220В. З акума воно тягнуло 4А при 12В. Струм холостого ходу інвертора - 1А. Тобто, загальна потужність, яка була спожита, склала 12Вх4А=48ВТ.
Тепер порахуй, скільки ампер потягне вся твоя техніка, якщо ти включиш все одночасно. Якщо ти плануєш потягнути через інвертор гарантованих 1500Вт, то при грубих розрахунках отримуємо: 1500ВТ/12В=125А !!! При такому струмі твого акума вистачить на кілька хвилин. Про здоров"я акума при такому режимі роботи, я взагалі, мовчу. Холодильник із твоїх побажань, думаю, треба виключити. Все решта повинно якось трохи попрацювати від твого акума і інвертора. І ще треба врахувати, що акум до 0 не розряджається. На інверторі спрацьовує захист, коли напруга на акб опускається до 9,8В.

Тому собі я взяв інвертор на гарантованих 500ВТ, але підключати до нього буду лише котла (100-120ВТ). По моїх розрахунках, котел+інвертор будуть тягнути з акума (65-ка в мене) 10А, чого повинно вистачити до 2 годин роботи. Для більш тривалої роботи підключу інвертора до заведеного авто.
Post automatically merged:

-3000W inverter , Peak Power : 3000W Rated Power: 500W

П.С. саме з Алі ця модель гуд? Є тут практики з алішними інверторами? Порекомендуйте, будь ласка, якусь норм модель та магазин. Дякую.
Саме цю модель отримав з Алі лише позавчора. Їхало з Китаю 24 дні. Вчора протестував інвертора лампочкою ілліча 40Вт, протягом 10 хв. Працює справно. Більше нічого не можу сказати. Брав для котла, бо пишуть, що дає чисту синусоїду. Якщо будуть тривалі вимкнення світла, то випробую роботу з котлом, лише тоді зможу зробити якісь висновки.
Post automatically merged:

П.П.С. ця модель виїдає акб до 9,8В, для автомобільних треба ще додатковий обмежувач ставити на 10,7В.
В мене є старий акум від авто, його не шкода. Тому обмежувача докупляти не буду.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
експериментував із своїм інвертором
В Вас той з посилання вище? Холодильник пробували? І почитав ще відгуки на алі, знайшов про переріз проводів до розетки (вихід 220В) в 8000 моделі - AWG 22 - 0.5мм². Ви свій не розбирали ще?
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
В Вас той з посилання вище?
Звісно. Це ж я дав посилання.
Холодильник пробували?
Не пробував. Бо інвертор і мій акум занадто слабкі для холодильника. Я брав інвертора для котла.
І почитав ще відгуки на алі, знайшов про переріз проводів до розетки (вихід 220В) в 8000 моделі - AWG 22 - 0.5мм². Ви свій не розбирали ще?
Не розбирав. Бо в мене найслабший інвертор із наданої там лінійки. В ньому й не повинно бути товстих дротів.
 
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
Я бачу більшість ставить інвертори саме для насосу котла. А поставити насос на 12В не краще? Як другий в системі? Не буде втрат на перетворення 12/220, та й сам інвертор по ціні близько до насосу на 12В. Звісно з інвертором простіше, не треба переробляти систему опалення введенням до неї додаткових елементів.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Я бачу більшість ставить інвертори саме для насосу котла. А поставити насос на 12В не краще? Як другий в системі? Не буде втрат на перетворення 12/220, та й сам інвертор по ціні близько до насосу на 12В. Звісно з інвертором простіше, не треба переробляти систему опалення введенням до неї додаткових елементів.
Ну, сучасні котли теж електроніку мають, вони теж від 220В живляться. Та й геморно пеперобляти систему під 12В, лізти до електроніки котла, постіше підключити через інвертор.
 
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Я бачу більшість ставить інвертори саме для насосу котла. А поставити насос на 12В не краще? Як другий в системі? Не буде втрат на перетворення 12/220, та й сам інвертор по ціні близько до насосу на 12В. Звісно з інвертором простіше, не треба переробляти систему опалення введенням до неї додаткових елементів.
Я так себе сделал, правда в ущерб работы электроники котла, зато вполне хватило и на освещение. Теоретически 60-ки аккумулятора должно хватить на 40...50часов при том что насос не дудет маслать сутками а только когда буду топить котёл. Думаю хватит на пару недель. Надеюсь таких длинных отключений не будет. (На пока 3 через 6 идут в будни)
 
Зверху