Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило у тестовому режимі версію свого вебсайту кримськотатарською мовою
https://www.minre.gov.ua/crh.
В рамках розвитку і підтримки мови корінних народів одним із кроків з боку Мінреінтеграції став впровадження перекладу свого офіційного вебсайту кримськотатарською мовою. Також це рішення є важливим елементом в контексті реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови та подальшої реалізації проєкту закону «Про корінні народи».
«Ми вже почали рухатись в напрямку реалізації прийнятої 7 квітня Урядом Концепції розвитку кримськотатарської мови, вже подано до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи». І наразі паралельно зі зверненнями до компанії Google та Duolingo, ми почали з себе і запустили в тестовому режимі кримськотатарську версію вебсайту Міністерства. Наша мета – забезпечити всебічний розвиток і функціонування поряд з державною мовою, мови корінних народів України в усіх сферах суспільного життя», - сказав заступник міністра Снавер Сейтхалілєв.
Наразі ще відбувається процес перекладу вже існуючої інформації та наповнення вебсайту новою інформацією кримськотатарською мовою.
Повноцінний запуск буде завершено протягом 2-3 місяців, після закінчення усіх технічних робіт.
Окремо зазначимо, наприкінці 2020 року Мінреінтеграції було розпочато роботу над Стратегією розвитку та популяризації кримськотатарської мови. А на своєму засіданні 7 квітня 2021 року
Кабінет Міністрів схвалив розроблену Мінреінтеграції разом з Меджлісом кримськотатарського народу, профільними науковими та освітніми установами, неурядовими організаціями та експертами, у тому числі тими, що перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя - Концепцію розвитку кримськотатарської мови.
Раніше, Мінреінтеграції
звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову у сервіс Google Translate, а також
звернулося до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їх сервісу.
Джерело: https://minre.gov.ua/news/minreinte...u-rezhymi-krymskotatarsku-versiyu-svogo-saytu