Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
Selianka, де в моєму питанні було про кінець Срср? Навпаки. Кінець війни трупов мільйони а всі сидять й вчать мову ворога. Чому? А тому що це був стратегічний супротивник. Ви що гадаєте буде перемога й все? та ні. Будуть роки й роки. Мову ворога потрібно знати ще й як потрібно.
Post automatically merged:

Space Cat, не набивай пости пустою балачкою
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Як на вашу думку чому в 50х роках всі вчили Немецьку і якось не плювалися від того?
За інерцією. З того часу, як німецька перестала бути мовою глобальної науки, культури та мовою основного ворога, а також значно знизилась кількість радянських німців, що володіли мовою (і аналогічно з радянськими євреями, що знали схожу мову ідиш), більшість стала вчити англійську вже в 60-х.
 

Romalegri

Дідусь з ковінькою
Реєстрація
19.09.22
Місто
Київ
Телефон
Прихильник Самсунгів
за російську мову почнуть 3.14здити
Ну, в моєму шкільному дитинстві билися школа на школу. А тепер дорослі мудерасти битимуться мова на мову - ось вона "сбыча мечт" росіянців, громадянська війна в Україні? А зброї гуляє без обліку... Щоб Вам ця сподівалка відсохла.
Після війни, звичайно, не всі себе знайдуть, то різні синдроми ураження мозку виходу шукатимуть. Але тільки б не через мову і не через "я за тебе в окопах мерзнув"... Знаємо вже соціальні наслідки сербсько-хорватської війни кінця минулого століття (включаючи мовні "завороти мозку").
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Молдова змінила в конституції державну мову з молдовської на румунську:
 
Реєстрація
06.12.17
Місто
Коломия, Умань
Телефон
iPhone XR / POCO M5
В жодному разі - навпаки. То таке давнє слово. А ще цебто, буцімто... І цього всього мене навчали в Коломиї в... Дайте хвильку щоб згадав, десь так в 92-93 році в Коломийській школі номер 4. А ось "проєкти на етерах із Атен", то для мене щось нове (чуже/це більш для мене "новояз") але (наголошую "але"), я не кажу, що це не вірно бо немаю в цьому кваліфікації (та будучи щирим зі спільнотою до кінця - мені це не подобається; віддаю перевагу "проекти в ефірах з Афін"; думаю всі присутні виключно корректно зрозуміли, що мав на увазі).
 
  • Like
Реакції: GAS
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
В жодному разі - навпаки. То таке давнє слово. А ще цебто, буцімто... І цього всього мене навчали в Коломиї в... Дайте хвильку щоб згадав, десь так в 92-93 році в Коломийській школі номер 4. А ось "проєкти на етерах із Атен", то для мене щось нове (чуже/це більш для мене "новояз") але (наголошую "але"), я не кажу, що це не вірно бо немаю в цьому кваліфікації (та будучи щирим зі спільнотою до кінця - мені це не подобається; віддаю перевагу "проекти в ефірах з Афін"; думаю всі присутні виключно корректно зрозуміли, що мав на увазі).
Що таке ото ваш "новойаз"?
 
Реєстрація
06.12.17
Місто
Коломия, Умань
Телефон
iPhone XR / POCO M5
В жодному разі - навпаки. То таке давнє слово. А ще цебто, буцімто... І цього всього мене навчали в Коломиї в... Дайте хвильку щоб згадав, десь так в 92-93 році в Коломийській школі номер 4. А ось "проєкти на етерах із Атен", то для мене щось нове (чуже/це більш для мене "новояз") але (наголошую "але"), я не кажу, що це не вірно бо немаю в цьому кваліфікації (та будучи щирим зі спільнотою до кінця - мені це не подобається; віддаю перевагу "проекти в ефірах з Афін"; думаю всі присутні виключно корректно зрозуміли, що мав на увазі).
Що таке ото ваш "новойаз"?
Пане, ви ж не мала дитина, що не розуміє. Дорослий же чоловік, який чудово "шпрехає" про що мова. Невже ви думаєте, що якщо умовне міністерство освіти (чи яка там установа тим заправляє) ввело нові правила/слова до української мови, то всі українці гуртом почнуть у спілкуванні розповідати, як вони проєктують нові проєкти (привіт Закарпаттю)?
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
В жодному разі - навпаки. То таке давнє слово. А ще цебто, буцімто... І цього всього мене навчали в Коломиї в... Дайте хвильку щоб згадав, десь так в 92-93 році в Коломийській школі номер 4. А ось "проєкти на етерах із Атен", то для мене щось нове (чуже/це більш для мене "новояз") але (наголошую "але"), я не кажу, що це не вірно бо немаю в цьому кваліфікації (та будучи щирим зі спільнотою до кінця - мені це не подобається; віддаю перевагу "проекти в ефірах з Афін"; думаю всі присутні виключно корректно зрозуміли, що мав на увазі).
Що таке ото ваш "новойаз"?
Пане, ви ж не мала дитина, що не розуміє. Дорослий же чоловік, який чудово "шпрехає" про що мова. Невже ви думаєте, що якщо умовне міністерство освіти (чи яка там установа тим заправляє) ввело нові правила/слова до української мови, то всі українці гуртом почнуть у спілкуванні розповідати, як вони проєктують нові проєкти (привіт Закарпаттю)?

Якась маячня. Правила не ввели, а відновили. При цьому правила правопису, а не вимови. Агов, ви точно до правильної гілки форуму потрапили?
ПС От цікаво, а чому Закарпаття пригадали?
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Що таке ото ваш "новойаз"?
Штучна мова на основі англійської з книжки «1984».
Мммм.... Певно, ви про "новомову" (newspeak за оригіналом Орвела) говорите?
Упізнав! Нарешті!
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
віддаю перевагу "проекти в
В чому різниця, чим подобаєтся?
Post automatically merged:

Space Cat,
можна було плюнути і не вчити те, що
Космічний Балоболе, я був саме це й казав. Партія сумлінно вчила й не кричала що то непотріб як ото ти.
 
Останнє редагування:
Зверху