Себастьян Перейро, я про те ж і говорю. Шовінізм і мовосрачі хай залишаться атрибутом держав відсталого третього світу на кшталт рашистської педерації. І не потрібно самим до цього рівня опускатись.
Можна навести й інші приклади: незважаючи на мовний аспект, Канада не стала частиною США, а Австрія не стала частиною Німечиини. Тоді як Китаю з Тайванем чи двом Кореям мовна єдність не посприяла обʼєднанню в єдину державу. Справа швидше в колективній ментальності та обʼєктивній геополітичній ситуації.білоруси в 94 році не стали захищати свою рідну мову - і де вона тепер? І з ким Білорусь? Так що як з дитинства російськомовний, кажу: геть від мови ворожої держави! Хоча б років на 50
Не знайомий глибо з історією австрійської і німецької націй, але приклади Канади і США та Корей зовсім не в тему.Можна навести й інші приклади: незважаючи на мовний аспект, Канада не стала частиною США, а Австрія не стала частиною Німечиини. Тоді як Китаю з Тайванем чи двом Кореям мовна єдність не посприяла обʼєднанню в єдину державу. Справа швидше в колективній ментальності та обʼєктивній геополітичній ситуації.
Отож, це хороший приклад того, що ідентичність громадян певної держави може базуватись не лише на національно-мовному аспекті, і в найбільш розвинутих моделях суспільства в умовах існування значних мовних меншин це саме так. Якщо хочете приклад неколоніальної держави - от Швейцарія, де наявна історично корінна ретророманська мова (носіями якої є 1-1,5% населення), а також німецька із французькою, якими спілкується переважна більшість швейцарців. І від цього вони аж ніяк не втратили своєї національної ідентичності, чітко усвідомлюють себе швейцарцями, тобто народом, окремим від німців і французів.США і Канада ні коли не мали власної мови і їхня ідентичність на ній ніколи не базувалась, як і у всіх колоніальних країн "нового світу".
Передумовою незвороьньої трагедії бурятсього народу стала кількастолітня військова та культурна окупація імперською росією, а нівеляція їхньої ідентичності - це не причина, а наслідок. Інша справа, якщо б у бурятів кілька століть тому була власна держава - вільна, яка є ідеологічним антиподом скрепної московій та здатна їй успішно протистояти, то вільний розвиток усіх мов і культур в такій державі ніяк не завадив би збереженню ідентичності цього народу, скоріше навпаки. Тоді як самій московії з її рабським шовіністичним менталітетом це була б загроза, тобто все навпаки. А що сталося не так, то це відбулося:А от нації, що втрачали власну мову врешті решт зникали ассимілюючись з поневолювачами, або залишаючись формально народом як Буряти, фактично мало чим відрізняються від русні, тільки виглядають інакше та живуть у гірших умовах і русня вважає їх за другий сорт.
Тому я вважаю, що немає жодного сенсу розвивати у вільній Україні шовіністичну парадигму, розділяючи власних громадян зсередини і цим самим допомагаючи русні. Хай не буде "правильних" і "неправильних" громадян, хай не буде жодного тиску на різні мовно-етнічні групи, а будуть умови для вільного розвитку всіх культур. Ми не русня і нам не потрібна шовіністична українська імперія.з геополітичних причин
Держава може не базуватися на національно-мовному аспекті, лище якщо своєї мови і нації держава ніколи не мала, як то країни нового світуОтож, це хороший приклад того, що ідентичність громадян певної держави може базуватись не лише на національно-мовному аспекті.
У нас у країні усе чудов із мовними і національними меншинами, їх ніхто не утискає і не утискав. Утискання мовних меншин то якраз до сосії. Але в поточних реаліях не визнавати що ставлення до сосійської мови не може бути таким самим як до будь-якої іншої, то жити у паралельній реальності.і в найбільш розвинутих моделях суспільства в умовах існування значних мовних меншин це саме так. Якщо хочете приклад неколоніальної держави - от Швейцарія, де наявна історично корінна ретророманська мова (носіями якої є 1-1,5% населення), а також німецька із французькою, якими спілкується переважна більшість швейцарців. І від цього вони аж ніяк не втратили своєї національної ідентичності, чітко усвідомлюють себе швейцарцями, тобто народом, окремим від німців і французів.
Мухаха. А Україна не була окупована століттями імперською сосією? Щось ми ні втратили ні мови, ні ідентичности, може варто подумати чому? І мова тут буде одним з ключових елементів.Передумовою незвороьньої трагедії бурятсього народу стала кількастолітня військова та культурна окупація імперською росією, а нівеляція їхньої ідентичності - це не причина, а наслідок.
Ми не розвиваємо шовіністичну парадигму. Шовінізм передбачає пропагування переваги певного народу/нації. Ми не пропагуємо перевагу Української нації над іншими, ми пропагуємо що сосія є державою терористом із ментально хворим населенням, якщо ти хочеш це заперечити - радо вислухаю твої аргументи, бо мені на за 8 місяців війни вони на думку не спадають.Тому я вважаю, що немає жодного сенсу розвивати у вільній Україні шовіністичну парадигму, розділяючи власних громадян зсередини і цим самим допомагаючи русні. Хай не буде "правильних" і "неправильних" громадян, хай не буде жодного тиску на різні мовно-етнічні групи, а будуть умови для вільного розвитку всіх культур. Ми не русня і нам не потрібна шовіністична українська імперія.
Австрія зі Швейцарією не погоджуються. Чи вони вже стали країнами Нового Світу?Держава може не базуватися на національно-мовному аспекті, лище якщо своєї мови і нації держава ніколи не мала, як то країни нового світу
Територія України - це територія на стику великих геополітичних сил, які між собою регулярно воювали, і з цього проукраїнські сили часто отримували зиск, вміло маневруючи між цими великими силами, що їх оточували. Так, 14 століття українці скомпонувалися з литовцями, щоб остаточно вигнати монголів; далі, коли литва стала ополячуватись, виникли напротивагу козаки, які скопоновувались то з татарами, то з московитами, то з поляками, і намагались вирулити, щоб не бути поглинутими жодною з цих сил. Те ж саме і з національно-визвольними рухами вже 20 століття в періоди світових війн.Мухаха. А Україна не була окупована століттями імперською сосією? Щось ми ні втратили ні мови, ні ідентичности, може варто подумати чому? І мова тут буде одним з ключових елементів.
Суто ми, може, й не розвиваємо, але такі наративи зʼявляються все частіше. Все частіше звучать тези на кшталт "хороший росіянин - кожен двохсотий", чи "на якого не реагує тепловізор" і т.д. Тобто незалежно від поглядів та політичної орієнтації - а виключно через те, що не пощастило народитись росіянином, лише виключно за національність. Це хіба не шовінізм? Чи не краще принизити московію в інформаційному полі, забезпечивши для російськомовних українців та росіянам в Україні кращі умови (ментально та економічно), ніж в московії, щоб вони ніхто і не хотів в бік рф навіть дивитися?Ми не розвиваємо шовіністичну парадигму. Шовінізм передбачає пропагування переваги певного народу/нації. Ми не пропагуємо перевагу Української нації над іншими, ми пропагуємо що сосія є державою терористом із ментально хворим населенням, якщо ти хочеш це заперечити - радо вислухаю твої аргументи, бо мені на за 8 місяців війни вони на думку не спадають.
Не заперечую. Але це не означає, що нам треба опускатися до їхнього рівня.сосія є державою терористом із ментально хворим населенням
Також повністю згідний. Зараз я живу в Польщі і планую там принаймні кілька найближчих років залишитись, тому вчу польську, ну а хто живе в Україні - теж безперечно повинен знати українську, жодних питань.вважаю, що людина що живе у будь-якій країні має володіти мовою цієї країни
Нічого не плутаю. Спонукання використання української - це ок, а примус, приниження громадян України за те, що вони спількуються російською, чи заклики до застосування протиправного насильства на цьому ґрунті (на жаль, таких випадків в інфополі більшає), - це не ок. І ще більше не ок, коли це залишається безкарним, ба більше - офіційні особи так виражаються в цьому плані, відкрито нехтуючи конституційними правами громадян.До того ж ти чомусь плутаєш спонукання використання Української мови з розподіленням громадян на якісь сорти.
Для воєнного часу якось підійде, але у подальшому рано чи пізно буде мир і слід зазделегідь продумати підхід.Я вважаю так: держслужбовець без обов'язкового мінімуму з Української - нахуй за порєбрік.
Вивіска російською - штраф, щоб і квартиру бабусі продав, щоб його виплатити. Обслуговування російською - штраф, повторне - закрити нахєр. Тут, правда, можуть бути моменти з недоброякісною конкуренцією. Треба допрацювати.
Освіта російською - нахуй підлоги мити.
Ні вони були і є країнами, що ніколи не мали власної мови. А старо-романська, на яку ти посилаєшся, то не втрачена мова Швейцарців, на ній розмовляв і розмовляє лише один кантон.Австрія зі Швейцарією не погоджуються. Чи вони вже стали країнами Нового Світу?
І тим не менше ми зберегли мову за століття перебування під сосією та іншими імперіями і зараз є єдиним народом. Буряти її не зберегли - і є другосортними громадянами сосії. Навіть Тувинці, що мають умові плюс мінус ті ж що Буряти, зберегли свою мову і досі мають націю та ідентичність, хоч і є поневоленим народом. Ірландці після здобуття незалежності на разі теж активно розвивають і відновлюють свою мову, Євреї взагалі відродили фактично мертву мову. Мова - це дуже важливо для нації.Територія України - це територія на стику великих геополітичних сил ... А що Бурятія? Дира в Азії...
Ці нарративи розвиваються у першу чергу стосовно руснявих недолібералів, яких дуже люблять усе ще тягати на якісь наші ефіри, тощо. Загалом я можу погодитиь із цим наративом стосовно усіх росіян що не полишали сосію до початку мобілізації і тих хто полишив, але не засудив агресії а сидить заткнувши язика до дупи, бо вони як мовчазно підтримували агресії так і продовжуть це робити.Суто ми, може, й не розвиваємо, але такі наративи зʼявляються все частіше. Все частіше звучать тези на кшталт "хороший росіянин - кожен двохсотий", чи "на якого не реагує тепловізор" і т.д.
Давай тут уточнимо, що є спонуканням, а що примусом?Не заперечую. Але це не означає, що нам треба опускатися до їхнього рівня.сосія є державою терористом із ментально хворим населенням
Нічого не плутаю. Спонукання використання української - це ок, а примус, приниження громадян України за те, що вони спількуються російською, чи заклики до застосування протиправного насильства на цьому ґрунті (на жаль, таких випадків в інфополі більшає), - це не ок. І ще більше не ок, коли це залишається безкарним, ба більше - офіційні особи так виражаються в цьому плані, відкрито нехтуючи конституційними правами громадян.До того ж ти чомусь плутаєш спонукання використання Української мови з розподіленням громадян на якісь сорти.
Переконаний, що це не є той шлях, який приведе Україну до успіху, бо Україна - це вільна демократична держава.
Геннадий Михайлович Яковлев действительно был одним из последних носителей медновского алеутского. Ему было 86 лет. Он был выдающейся в своем роде личностью. Я познакомился с ним, когда в первый раз приехал в село Никольское, в 1982 году. Геннадий Михайлович поддерживал культуру и язык алеутов: записывал фразы, сам сочинял стихи на алеутском и выступал с народным ансамблем — они ездили по всему Советскому Союзу. Он старался поддерживать традиции, записывал то, что помнили уже только старики: как и на кого охотились алеуты, как шили одежду, как называются растения. И, что очень важно для самоидентификации, он фиксировал топонимию, то есть местные географические названия.
Когда я у него спросил, как он записывает все это, ведь у алеутского языка не было письменности, оказалось, что он сам придумал алеутский алфавит.
Як щодо освіти англійською?Правильно, а то блядіміра блядіміровіча рассєрдім!Д,б.Секретар РНБО наголосив, що російська мова в Україні небезпечна. Англійська й українська є обов’язковими.
Я вважаю так: держслужбовець без обов'язкового мінімуму з Української - нахуй за порєбрік.
Вивіска російською - штраф, щоб і квартиру бабусі продав, щоб його виплатити. Обслуговування російською - штраф, повторне - закрити нахєр. Тут, правда, можуть бути моменти з недоброякісною конкуренцією. Треба допрацювати.
Освіта російською - нахуй підлоги мити.
У нас 425 дітей убитих окупантами. Це те що ми знаємо.
Думаю, саме час пиздити защітніков язіка.
Психолог Вероника Степанова отжигает ?Переглянути вкладення 50690Спонукання використання української - це ок, а примус, приниження громадян України за те, що вони спількуються російською, чи заклики до застосування протиправного насильства на цьому ґрунті (на жаль, таких випадків в інфополі більшає), - це не ок.
А почему именно английский, а не немецкий или французский к примеру?Англійська й українська є обов’язковими.