Чарджбек в Україні: як повернути гроші
З кожним днем користувачі частіше використовують пластикові карти для оплати різного роду товарів та послуг. Це дозволяє не носити в кишенях готівку, а у випадку проблем після оплати є надія повернути гроші через банк, завдяки процедурі чарджбек. Люди так часто махають рукою, зіткнувшись з недобросовісною поведінкою інтернет продавці, авіакомпаній форекс брокерів, брокерів бінарних опціонів не бажаючи витрачати час та енергію на їх думку безперспективну справу. Однак Чарджбек-це ефективна штука в окремих ситуаціях.
Незважаючи на можливості, які дає дана опція, багато про неї навіть не чули. А ті, хто чув, не можуть знайти першоджерела, на які можна посилатися при зверненні в банк. Річ у тому, що в Україні немає будь-якого офіційного документа, що регламентує дану процедуру. І тут варто відразу пояснити: чарджбек – це продукт не законодавства України, а зобов'язання вітчизняних банків перед платіжними Visa та MasterCard. У внутрішніх правилах цих МПС передбачена можливість здійснення чарджбек процедури. А відтак, на всі банки, які працюють з даними платіжними системами, поширюється вимога про прийняття від власників банківських карт заяв про скасування транзакції та їх розгляд.
Що таке чарджбек ?
Чарджбек (від англ. chargeback-повернення (back) оплати (charge) – це процес опротестування транзакції через банк. В одних випадках Він є альтернативою довгим судовим процесам з продавцем, а інколи єдиним способом повернути гроші.
І відразу важливе уточнення – застосування процедури чарджбек можливо тільки за умови, що платіж був здійснений в інтернеті з використанням реквізитів банківської карти: її номера, CVV. Здійснення переказу через систему клієнт-банк, або на карту приватної особи виключає можливість чарджбеку.