На сайте Фагора появился новый пресс-релиз, интересно что на это может ответить ФГВФО?
www.fagor.org.ua
"Шановні позичальники ПАТ «Банк Михайлівський», застерігаємо Вас від неправомірних дій з боку Банку Михайлівський та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"
Нагадуємо, що 19.05.2016 Банком Михайлівський було відступлено права вимоги за кредитними договорами з фізичними особами на користь ТОВ «ФАГОР», згідно договору факторингу № 1905. Відповідно дані кредитні договори та заборгованість за ними перестали обліковуватися на балансі Банку.
Останнім часом Фонд гарантування та Банк Михайлівський інформують клієнтів про необхідність сплачувати кредитні платежі не за реквізитами в кредитних договорах, а на транзитний рахунок Банку. Наголошуємо, що кошти на такому транзитному рахунку не гарантуються ФГВФО, тому позичальники, які здійснили погашення кредитної заборгованості на такий неналежний рахунок ризикують не повернути собі назад кошти, коли судом буде визнано неправомірним рішення Фонду щодо визнання нікчемним вищезгаданого договору факторингу.
Дане судове рішення підтвердить, що фінансова компанія «ФАГОР» - єдиний дійсний кредитодавець за зазначеними кредитними договорами, а тому вважається єдиним належним отримувачем платежів за кредитними договорами.
Також звертаємо увагу, що існує ймовірність продовження з боку Банку Михайлівський та Фонду вчинення неправомірних дій та поновлення в балансі Банку обліку кредитної заборгованості позичальників, здійснення донарахувань процентів за користування кредитним коштами, штрафів та пені.
Випадки здійснення таких дій з боку неплатоспроможних банків вже були. Проте у судовому порядку такі дії вже визнавались неправомірними. Прикладами слугують рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 вересня 2015 року у справі № 826/11502/15 та рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2015 року у цій же справі стосовно Терра Банку. Відповідні судові рішення можна переглянути в Єдиному реєстрі судових рішень за посиланнями
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/50907909 та
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53201623 відповідно.
Якщо Банк Михайлівський також буде вчиняти подібні дії, вони будуть оскаржуватись у встановленому законом порядку.
Визнання Фондом гарантування нікчемним вищезгаданого договору факторингу також буде оскаржуватись у суді. Договори, в результаті яких до ТОВ «ФАГОР» перейшли права вимоги за кредитними договорами, містять всі необхідні умови та цілком відповідають вимогам законодавства. Переуступлення відбулося за ринковими цінами, що підтверджується документами компетентних спеціалістів.
В аналогічних ситуаціях судами визнавались незаконними та скасовувались рішення Фонду про визнання нікчемними договорів відступлення прав вимоги. Це підтверджується, зокрема, судовими рішеннями, які розміщені в Єдиному реєстрі судових рішень за посиланнями:
1) www.reyestr.court.gov.ua/Review/51886340 (справа стосовно продажу кредитного портфеля Омега Банк. Апеляційний суд підтвердив позицію суду першої інстанції, що у Фонда були відсутні підстави вважати договір купівлі-продажу прав вимоги нікчемним, оскільки банк здійснив відчуження права вимоги за цінами, не нижчими від звичайних, що підтверджується звітом компетентного спеціаліста);
2)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56279301 (Вищий адміністративний суд України підтвердив вищезгадану позицію апеляційного суду, що за наявності оцінки прав вимоги компетентним спеціалістом продаж кредитного портфеля Омега Банку здійснено правомірно і відсутні підстави для визнання договору нікчемним);
3)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54545990 (справа стосовно продажу кредитного портфеля Імексбанку. Апеляційний суд скасував рішення Фонду про визнання нікчемним договору про продаж кредитного портфеля банку, оскільки Фонд не обґрунтував належними документальними підтвердженнями наявність підстав для визнання нікчемним договору відступлення прав вимоги за кредитними договорами.);
4)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54129903 (справа стосовно продажу кредитного портфеля Банку “Київська Русь”. Судом скасовано рішення Фонду про визнання договору нікчемними, оскільки воно було прийнято необґрунтовано, недобросовісно, без дотримання необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав та інтересів сторін договору та цілями, на досягнення яких спрямовані ці рішення та без урахування права цих осіб на участь у процесі прийняття рішення);
5)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54431232 (справа стосовно покупки Банком Михайлівський кредитного портфеля Українського професійного банку. Рішення Фонду про нікчемність договору визнано протиправними, оскільки при укладенні договору сторони не порушували вимог, встановлених законодавством чи внутрішніми документами банку);
6)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53940353 (справа стосовно продажу кредитного портфеля Банк “Український капітал”. Скасовано рішення Фонду щодо нікчемності договору, оскільки Фондом не доведено існування обставин, з якими закон пов’язує можливість визнання договору нікчемним).
Тому немає жодних підстав сумніватися, що остаточне рішення буде прийнято на користь дійсності таких договорів.
Відповідно сплачувати за кредитами необхідно виключно на рахунок ТОВ «ФК «Фагор». Внести кошти можливо через каси будь-яких банків України або шляхом перерахуванням з власного поточного чи карткового рахунку.
Звертаємо увагу, що клієнти, які сплачували за кредит на рахунки Банку Михайлівський після 19 травня, мають право вимагати від Банку повернення сплачених коштів у повному розмірі.