Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

Реєстрація
06.12.17
Місто
Коломия, Умань
Телефон
iPhone XR / POCO M5
В чому різниця, чим подобаєтся?
Напевно справа в звичці, коли за 38 років звик спілкуватися по одному, так було правильним, так навчили в школі, а раптом "ой..., то все не так". Коли я буду спілкуватися через необхідність англійською і вочевидь мене розумітимуть тільки так, то мені доведеться під співрозмовника підлаштуватися вживаючи проджекти і Атенс. Та коли в моїй країні зненацька виявилося, що ти 38 років був телепнем, а вони (теж раптом) стали мудріші за тебе - мені таке не подобається. Тому для мене залишаться проекти і т. д. не тільки в розмові але й в написанні. Проте вкотре акцентую увагу на те, що я в жодному разі не ставлю під сумнів ті чи інші нововведення (їх коректність; хто ж я такий) в нашій мові. Я вище згадував про буцімто, цебто, ґречно (яких мене навчали в школі на руїнах радянського союзу) - і цих слів я також не вживаю в своєму житті, хоча знаю і погоджуюся, що це українська мова. Але не чув на практиці, щоб їх в західній Україні вживали в спілкуванні.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
В чому різниця, чим подобаєтся?
Напевно справа в звичці, коли за 38 років звик спілкуватися по одному, так було правильним, так навчили в школі, а раптом "ой..., то все не так". Коли я буду спілкуватися через необхідність англійською і вочевидь мене розумітимуть тільки так, то мені доведеться під співрозмовника підлаштуватися вживаючи проджекти і Атенс. Та коли в моїй країні зненацька виявилося, що ти 38 років був телепнем, а вони (теж раптом) стали мудріші за тебе - мені таке не подобається. Тому для мене залишаться проекти і т. д. не тільки в розмові але й в написанні. Проте вкотре акцентую увагу на те, що я в жодному разі не ставлю під сумнів ті чи інші нововведення (їх коректність; хто ж я такий) в нашій мові. Я вище згадував про буцімто, цебто, ґречно (яких мене навчали в школі на руїнах радянського союзу) - і цих слів я також не вживаю в своєму житті, хоча знаю і погоджуюся, що це українська мова. Але не чув на практиці, щоб їх в західній Україні вживали в спілкуванні.
я тут не пройду повз. Внесли зміни до ПРАВОПИСУ, а не вимови. Ви відчуваєте різницю? При цьому, зробили АЛЬТЕРНАТИВНЕ НАПИСАННЯ, а не повністю вивели старе, відчуваєте вдруге різницю?
 
Реєстрація
06.12.17
Місто
Коломия, Умань
Телефон
iPhone XR / POCO M5
я тут не пройду повз.
Пане, повторюся, мені не складно це зробити (навіть якщо ви напишете знову ще більшими буквами) після маячні, як ви то назвали, я більше з вами не веду дебатів на тему української мови. Ви метр, маестро, вам для обговорення пасують куди більш солідніші люди (більш достойніші, яких тут вдосталь), більш обізнані в українській мові, ніж я. Доброго вам вечора.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
я тут не пройду повз.
Пане, повторюся, мені не складно це зробити (навіть якщо ви напишете знову ще більшими буквами) після маячні, як ви то назвали, я більше з вами не веду дебатів на тему української мови. Ви метр, маестро, вам для обговорення пасують куди більш солідніші люди (більш достойніші, яких тут вдосталь), більш обізнані в українській мові, ніж я. Доброго вам вечора.
ви на форумі штовхаєте те, що не відповідає дійсності.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Та коли в моїй країні зненацька виявилося, що ти 38 років був телепнем, а вони (теж раптом) стали мудріші за тебе - мені таке не подобається. Тому для мене залишаться проекти і т. д. не тільки в розмові але й в написанні.
Так в новому правописі майже все варіативне: хто хоче, той пише як раніше і це не помилка. Окрім того самого проєкту, де старий варіант став невірним.
 
Реєстрація
06.12.17
Місто
Коломия, Умань
Телефон
iPhone XR / POCO M5
Можливо я пам’яті не маю але не знайшов де писав, що те чи інше не вірно☺️ А якщо й писав - то ймовірно не так висловився. Власне мені немає більше, що добавити (щоб для чогось виправдатися) бо як я думав, досить вичерпно раніше озвучив, навіть не позицію, скоріше свої думки чи погляд. В будь якому випадку дякую за увагу😉
 
Реєстрація
16.11.08
Місто
Луганськ
Телефон
Samsung Galaxy A30
Так в новому правописі майже все варіативне: хто хоче, той пише як раніше і це не помилка. Окрім того самого проєкту, де старий варіант став невірним.
А там какой-то переходный период есть или уже считается, что правильно только "проєкт"?
 

Historiker

Frischer Wind
Реєстрація
30.03.10
Місто
Salisbury, Ukraine.
Відповідно до постанови КМУ від 22 травня 2019 року №437 у діловодстві, освітній діяльності необхідно використовувати нову редакцію Українського правопису.
МОН рекомендує використовувати нову редакцію на уроках, але під час оцінювання орфографічних завдань не вважати за помилку вживання лексем обох форм. Окрім того, пропонує попередньо обговорити зміни на засіданнях методичних об’єднань учителів-предметників.
Варто зазначити, що норми нового Українського правопису в тестах зовнішнього незалежного оцінювання не будуть предметом перевірки щонайменше 5 найближчих років.
Stas567,
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Хто постійно напрягається від словосполучення "стільниковий зв'язок" або "стільниковий телефон".
Ось, правовірні гамериканці також використовують словосполучення "cell phone" замість "mobile phone"
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Друзі, будь ласка, поділіться скриптом (напр., на python) за допомогою якого я зможу провідміняти слова у рядку, напр:
input: Петренко Іван Степанович, агент брокерської фірми "Романи"
output: Петренка Івана Степановича, агента брокерської фірми "Романи"

Альтернативно, може таке розширення для LibreOffice існує?
 
Реєстрація
14.04.09
Місто
Киев
Вроде же как фамилии не склоняются, или я что-то упустил?
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Останнє редагування:
Зверху